Susipažinkime: sausio mėnesio parodos ir nuotolinės veiklos

Sausio mėnesį literatūros parodomis priminsime, kad 2021-ieji metai paskelbti Marijos Gimbutienės, neolito ir bronzos amžiaus tyrėjos, archeologės ir antropologės, archeomitologijos pradininkės metais, nes jai sukanka 100 metų. Priminsime sausio mėnesį gimusių ir jubiliejus švenčiančių kūrėjų palikimą – knygnešio Jono Katelės veiklas, vaikų mylimo meškiuko Padingtono kūrėjo rašytojo Michaelio Bondo kūrybą, kraštiečio rašytojo, poeto Justino Tumėno veiklą. Susipažinsite su literatūros parodomis, skirtomis Sausio 13-osios įvykiams atminti. Tęsiasi Metų knygos 2020 rinkimai. Balsuokite už labiausiai patikusias knygas ČIA

Viešojoje bibliotekoje
Vaikų literatūros skyriuje „Pokalbiai apie knygas: vaikų ir paauglių metų knygos rinkimai“. Edukaciniai nuotoliniai garsiniai skaitymai Metų knygos rinkimų akcijai su Liudmila Vaitavičiene. Iš anksto susitarus telefonu 8 385 52020.

Vaikų literatūros skyriuje „Skirtukas – knygos draugas“. Nuotolinė edukacija ikimokyklinukams ir pradinių klasių mokiniams su Zina Černoviene. Iš anksto susitarus telefonu 8 645 71973.

Parodos
Bibliotekos I a. galerijoje Patricijos Vytytės, (pseudonimas CUCO BLANCA), dailininkės, scenografės, grafikos darbų paroda.

Sausio 4–31 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje literatūros paroda skirta Marijos Gimbutienės – neolito ir bronzos amžiaus tyrėjos, archeologės ir antropologės, archeomitologijos pradininkės 100-osioms gimimo metinėms.

Sausio 11–30 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje teminė literatūros paroda „Nusviro trispalvės gedulu paženklintos“, skirta Laisvės gynėjų dienai.

Sausio 13–31 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje kraštotyros literatūros paroda, skirta kraštiečio, kunigo, įžymaus švietėjo, daraktoriaus, knygnešio Jono Katelės 190-osioms gimimo metinėms.

Sausio 4–31 d. Fonotekoje literatūros paroda „Didžiojo kompozitoriaus gyvenimas“, skirta austrų kompozitoriaus V. A. Mocarto 265-osioms gimimo metinėms.

Sausio 19 d. – vasario 11 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje literatūros paroda „Pasaulį mes tik vaizduojamės“, skirta poeto, vertėjo Kornelijaus Platelio 70.

Sausio 4–31 d. Vaikų literatūros skyriuje naujų knygų vaikams paroda „Naujos knygutės kaip šviežios bandutės“ (1 – 6 klasių mokiniams).

Sausio 4–11 d. Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda „Knygų puslapiuose – Lietuvos istorija“, skirta lietuvių rašytojui Jonui Marcinkevičiui (1900–1953).

Sausio 4–31 d. Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda „Meškiuko Padingtono nuotykių kaleidoskopas“ , skirta rašytojo Michael Bond (1926–2017) 95-ioms gimimo metinėms.

Sausio 15–31 d. Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda „Spalvota gamtos knyga“, skirta lietuvių gamtininkui ir rašytojui Selemonui Paltanavičiui 65.

Sausio 13–29 d. Vaikų literatūros skyriuje teminė literatūros paroda „Diena, kurios nepamiršim“ , skirta Laisvės gynėjų dienos 30-osioms metinėms.

Padaliniuose

Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienos 30-čiui paminėti
Sausio 7–15 d. Salako bibliotekoje literatūros paroda „Lietuvos auka už mūsų šiandieną“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio 12–13 d. Dusetų bibliotekoje virtuali poezijos posmų paroda „LIE-TU-VA! Tu likai širdyje! Nes Jie už Tave krito!“.

Sausio 12–23 d. Samanių bibliotekoje spaudinių paroda „Nepamirškime Jų vardų“, Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio13–23 d. Baibių bibliotekoje dokumentų paroda ,,Amžinos atminties, liepsna“, Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio 13–19 d. Šniukštų bibliotekoje dokumentų paroda ,,Kruvinajam sekmadieniui 30 metų“.

***
Sausio 4–30 d. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje Elenos Lingienės siuvinėtų paveikslų paroda.

Sausio 9 d. 12 val. Imbrado bibliotekoje virtualus renginys, skirtas renkamų Metų knygos suaugusiems penketuko pristatymui ,,Renkame Metų knygą suaugusiems!“.

Sausio 12 – vasario 17 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda ,,Maištininkas, ištrūkęs iš mirties gniaužtų“ – poeto, dramaturgo, prozininko, literatūros tyrinėtojo Balio Sruogos 125-osios gimimo metinėms paminėti.

Sausio13–30 d. Baibių bibliotekoje literatūros paroda ,,Kun. Jonas Katelė ir jo laikai“, skirta kunigo, įžymaus švietėjo, draudžiamosios literatūros spaudos platinimo ir slaptųjų lietuviškų mokyklų organizatoriaus, daraktoriaus Jono Katelės 190-osioms gimimo metinėms.

Sausio 14–20 d. Sadūnų bibliotekoje virtuali spaudinių paroda „Justinas Tumėnas – Dusetų krašto poetas beletristas“, skirta poeto 140 -osioms gimimo metinėms paminėti.

Sausio 15 d. Antalieptės bibliotekoje „Metų knygos rinkimai“ II dalis, virtualus balsavimas Facebook paskyroje.

Sausio 29 – vasario 10 d. Imbrado bibliotekoje literatūros paroda „Stipraus žmogaus kelias“, skirta poeto, dramaturgo, prozininko, literatūros tyrinėtojo Balio Sruogos 125-osios gimimo metinėms.