Susitikimas su gyva legenda Gyčiu Padegimu

Lapkričio 30 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savo naujausią knygą „Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės“ pristatė teatro režisierius, pedagogas Gytis Padegimas.

Gyčio Padegimo asmenyje puikiai dera teatro praktikas (režisierius, aktorius, vadovas), teoretikas, pedagogas, organizatorius, visuomenės veikėjas. Tai vienas vakarietiškiausių Lietuvos režisierių, pirmasis pradėjęs statyti spektaklius užsienio teatruose, bendradarbiauti su užsienio menininkais, beatodairiškai įsijungęs į Lietuvos išlaisvinimo judėjimą, visą laiką nuosekliai dirbęs su lietuvių autoriais. Gyčio Padegimo režisūrinį „kraitį” sudaro 115 Lietuvoje, užsienyje ir TV pastatytų spektaklių. Jis atvedė į sceną ir padėjo žengti pirmuosius žingsnius eilei dabar garsių menininkų – dailininkų, kompozitorių, aktorių.

Vakaro metu rašytojas, režisierius G. Padegimas pristatė tris parašytas ir pastatytas teatro erdvėje dramas – „JAH“, „Alksniškiai“ ir „Pirmeiviai“. Šioje knygoje G. Padegimas skaitytojui prikelia tris ikikarinės Lietuvos don kichotus – kultūrinėse, politinėse, visuomeninėse, istorinėse paraštėse likusias, nepakankamai įvertintas asmenybes: rašytoją modernistą Juozapą Albiną Herbačiauską (pjesė „JAH“), trumpiausiai Lietuvai vadovavusį prezidentą Kazį Grinių („Alksniškiai“) ir profesionaliojo teatro pradininką Juozą Vaičkų. Žmones, kirtusius kelius jaunos valstybės moderniai kultūrinei, demokratinei raidai. Savaip tragiškus likimus.

Visos 3 pjesės buvo pastatytos Lietuvos teatro scenoje. Kaune vis dar galima pamatyti trečiąją – „Pirmeivius“. Kviečiame skaityti, knygą rasite Skaitytojų aptarnavimo skyriuje.

Režisierius kalbėjo, kad nors karas slegia mus visus, zarasiškiams linkėjo lankytis teatruose, mylėti ir gerbti vieni kitus, daryti pasaulį gražesnį.

Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės