Sutartinių magija

Mokymai „Sutartinių fenomenas ir biblioterapija“, vykę balandžio 26 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, neabejotinai buvo nepaprastas įvykis jų dalyviams. Šių mokymų tikslas – išplėtoti žinias ir supratimą apie sutartinių fenomeną, kartu pritaikant visa tai praktiškai biblioterapijos kontekste.

Lektorė Laurita Peleniūtė, žinoma folkloro atlikėja ir unikalios sutartinių mokymo sistemos autorė, savo patirtimi ir entuziazmu įkvėpė visus dalyvius. Jos nušviestos temos apėmė visą sutartinių istoriją, faktus ir mitus, nuo jų kilmės ir panašumų su kitose kultūrose išlikusiomis giesmėmis iki šiuolaikinės jų reikšmės. Išsami L. Peleniūtės pristatyta programa, apėmė tiek teorinius, tiek praktinius aspektus, suteikė dalyviams galimybę giliau suvokti šią unikalų Lietuvos kultūros bruožą.

Vienas iš ryškiausių šių mokymų momentų buvo lektorės asmeninė patirtis, kuria ji pasidalino su dalyviais. L.Peleniūtės pasakojimai apie keliones po pasaulį, skirtas sutartinių dainavimo tradicijos sklaidai, bei susitikimus su kitų kultūrų atstovais, kurie  įnešė į mokymus naujos energijos ir perspektyvos, leido suprasti, kad sutartinės nėra tik Lietuvos tautinis paveldas, bet ir vertingas pasaulinis fenomenas, kurį galima dalintis su visu pasauliu.

Šie mokymai ne tik suteikė dalyviams įdomių žinių apie sutartines, bet ir paskatino kūrybiškumą bei bendradarbiavimą. Antroji programos dalis visus įtraukė į sutartinių magiją. Vyko praktinis užsiėmimas, kuris pasižymėjo neformalia, draugiška atmosfera, leidžiančia visiems jaustis patogiai mokantis sutartinių giedojimo.

Pritaikant šias žinias praktiškai bibliotekoje, galima organizuoti įvairias veiklas, skirtas plačiajai visuomenei. Tai gali būti ne tik mokymai ar seminarai, bet ir dainavimo susitikimai ar kūrybiniai projektai, skirti sutartinių tradicijų skleidimui. Taip biblioteka tampa aktyviu kultūrinės veiklos centru, prisidedančiu prie tautinės kultūros puoselėjimo bei paveldo išsaugojimo.

Jurga Sagadinaitė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą