Svarbu žinoti paslaptį

Saulėtą antradienio rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 0 C grupės ugdytiniai su mokytoja Daiva Šileikiene.

Mažieji lankytojai klausėsi nuostabios istorijos pasakojančios kaip triukšmingo, pilko ir niūraus miesto, kurio gyventojai vieni kitų negirdėjo ir nesuprato gyvenimas pasikeitė, kai miesto pagrindinėje aikštėje duris atvėrė Tylenio kepyklėlė. Kokia jos paslaptis? Kodėl konditerio pono Tylenio toks vardas? Kodėl jis per visą savo gyvenimą nebuvo ištaręs nei vieno žodžio ir negalėjo girdėti ką kalba kiti. Sužinojo koks ypatingas šioje kepyklėlėje kepamų kepinių ingredientas. Išsiaiškino šio žodžio reikšmę. Dalijosi mintimis ir patirtimis kaip galima kitus suprasti be žodžių, kaip elgtis mokykloje, kad mokytojos akys šypsotųsi, o mamų akys nebūtų liūdnos.

Aptarę italų rašytojos R. T. Bruno parašytą istoriją ir pasigrožėję dailininko Paolo Proietti puikiomis iliustracijomis dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse kepė-piešė kepinius šeimų šventadieniui. Svarbiausia užduotis buvo nepamiršti į juos įdėti ypatingąjį ingredientą tylą. Darbeliais papuoš namus, kad juose vyrautų supratimas ir tyla.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė Daria Kravtsova, bibliotekos savanorė

Parašykite komentarą