„Taip gyveno mūsų tėvai, seneliai“

Penktadienio popietę bibliotekos skaitykloje vyko jaukus susitikimas su teisininku, Seimo nariu Kaziu Starkevičiumi. Svečias pristatė prieš kelerius metus su bendražygiais profesoriumi Alvydu Beleženčiu, rašytoju Pranu Sasnausku išleistą knygą „Kolūkmetis okupuotos Lietuvos kaime“. Ji sudaryta minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Tai solidi mokslinė monografija, kurioje pateikiama viena skaudžiausių XX a. okupuotos Lietuvos problemų – kolūkmetis. Politikas pasakojo apie masinius kaimo žmonių trėmimus, prievartinę kolektyvizaciją, kolūkinį sunkmetį, ūkines ir moralines kaimo deformacijas.

Visi šie iššūkiai detaliai aprašyti K. Starkevičiaus pristatytoje monografijoje, kuri apima  1906 – 1989 metus. Politikas bibliotekai ir susitikimo dalyviams dovanojo po knygą. Prie arbatos puodelio aptarė nūdienos problemas ir planuojamus darbus.

Kviečiame skaityti, knygą rasite bibliotekos Mokslo šakų literatūros skyriuje.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės