Tapytojo Peter Brook Jorkšyro grafystės peizažas vaikų akimis

Zarasų viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje edukacinėse erdvėse eksponuojama paroda atkeliavusi iš Jungtinės Karalystės. Kūrinių autoriai Bradfordo jaunųjų meistrų meno mokyklos ugdytiniai. Jaunieji kūrėjai piešdami pastelėmis savo piešiniuose pavaizdavo žiemą su jos spalvomis ir atspalviais.

Bradfordo vaikų ir jaunimo meno mokyklos įkūrėja ir vadovė, biomedicinos mokslų daktarė zarasietė Virginija Kuosaitė Knowles pastebi, kad Jorkšyro grafystės tapytojo Peter Brook įkvėpti žiemos peizažai gal ir nėra techniškai labai sudėtingi darbeliai. Tačiau ši technika reikalauja jautrumo ir kantrybės, tam kad popieriuje išliktų kreidelių potėpiai ir spalvų virsmo subtilybės. P. Brook tapė Vakarų Jorkšyro kalvas ir vienkiemius, labai jautriai naudodamas ribotas spalvas, padedančias atkurti dienos ir sezono nuotaiką. Mokyklos ugdytinių pastelės išsaugojo tą žiemišką atšiaurią vėjams atvirų kalvų atmosferą.

Maloniai kviečiame susipažinti su peizažais iki gegužės 17 d.

Parengė Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė pagal V. Kuosaitės Knowles pateiktą informaciją

Nuotraukos Z. Černovienės