Tarptautinė garsinio skaitymo diena kosmiškai

Vasario 1 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė garsinio skaitymo diena. Šios iniciatyvos tikslas – kviesti visus dalytis įvairiomis istorijomis, garsiai jas skaityti, kurti naujas.

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šią dieną lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytoja Dalia Baubinaite. Jie dalyvavo Tarptautinėje garsinio skaitymo dienoje kosmiškai. Pirmiausia sužinojo kaip animaciniams personažams Hemui, Lunai ir Titanui pasisekė nukeliauti į kosmosą. Kokius nuotykius ir pavojus jie ten patyrė. Kūrybinėse dirbtuvėse kurdami iliustracijas kiekvienas pavaizdavo savo apsilankymą įvairiose planetose, žvaigždėse ar palydovuose. O kiek nuostabiausių istorijų papasakojo apie savo sukurtose iliustracijose pavaizduotų personažų ir jų pačių susitikimus! Daugelis susidraugavo su nežemiškomis būtybėmis. Bet kiekvienas norėjo grįžti namo, į Žemę.

Edukacija kosmiškai prasidėjusi komiškai ir baigėsi. Lankytojai, atsidėkodami už kosmišką edukaciją, padeklamavo mokykloje išmoktą Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Sapnas“.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir Vitos Juškėnienės

Parašykite komentarą