Teatras ir aktoriai

Kiekvieną pavasarį sušilus orams, kovo 27 dieną švenčiame Tarptautinę teatro dieną. Šventė minima nuo 1962 metų, Teatro diena paskelbta švente XI-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO. Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, taip pat liaudies papročiuose. Pirmasis profesionalus europietiškas teatras įkurtas Renesanso epochoje. Tai buvo italų kaukių komedijų teatras. Nuo to laiko klajojantys aktoriai po truputį tapo sėslūs, pradėjo vaidinti pastoviose vietose.

Mediatekoje parengta literatūros ir kompaktinių plokštelių paroda „Teatras ir aktoriai“.  Susipažinsite su lietuvių teatro aktoriais: R. Sipariu, A. Kernagiu, D. Banioniu, M. Mironaite ir kt.

Aktorius Rokas Petrauskas sako: „Aktorius yra kaip rėtis, į kurį pašvietus pamatytume daugybę skylučių, – tai emocijos. Kuo daugiau tų skylučių, tuo aktorius spalvingesnis, įdomesnis. Apie kiekvieną aktorių galime atrasti daug įdomaus“. Tad apsilankykite mediatekoje, susipažinkite su parengta paroda, prisilieskit prie teatro paslapties vartydami knygos puslapius.

Vita Juškėnienė,

Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą