Unikalaus balso muzikė Giedrė Kaukaitė

Lietuvos dainininkė, operos solistė, pedagogė, profesorė, lietuvių kompozitorių vokalinės muzikos Lietuvoje ir užsienyje atlikėja ir propaguotoja Giedrė Kaukaitė švenčia 80-ąjį gimtadienį.

Solistė G. Kaukaitė daugybę metų praleido operos scenoje, atliko Margaritos, Mimi ir kitus ryškiausius repertuaro vaidmenis. Visgi vėliau ji nusprendė atsidėti koncertinei karjerai ir netrukus tapo daugelio ryškiausių 20 a. antrosios pusės lietuvių kompozitorių kūrinių pirmąja atlikėja.

Giedrė Kaukaitė yra viena iškiliausių pastarųjų dešimtmečių lietuvių dainininkių. Neeilinis talentas bei kerinti asmenybė traukė ir džiugino ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių klausytojus bei žiūrovus.

20 a. antrojoje pusėje parašyti lietuvių kompozitorių kūriniai, kaip apibūdina G. Kaukaitė, buvo tarsi kelrodės žvaigždės: subtiliai kalbėjo apie sovietų priespaudą ir vedė tautą laisvės link.

„Per lietuvių kompozitorių kūrybą aš išmokau gilintis į žodį, kaip aš intonuosiu vieną ar kitą žodį. Tą patį žodį gali pasakyti šimtu intonacijų, tas pats žodis gali įgyti kaskart vis naują prasmę.

Tai, ką nori pasakyti, turi pasakyti taip, kad tą žodį klausytojas išgirstų taip, kaip tu nori jam įteikti. Tą prasmę suvokdamas, įgauni jėgos ir galios, gimsta tada gana stipri įtaiga, tu užkreti klausytoją tomis pačiomis mintimis. Tai yra labai svarbu“, – sako G. Kaukaitė.

Paroda parengta mediatekoje ir veiks iki gruodžio 30 d.

Vita Juškėnienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės