Unikalių puodelių paroda

Parodų, žinia, būna visokių: asmeninės ir teminės (pagal pobūdį), stacionarios ir kilnojamos (pagal vietą), komercinės  ir pažintinės (pagal tikslą), meno, verslo – pagal turinį…

Dusetų K. Būgos bibliotekoje puikuojasi nauja parodėlė „Mano puodukas“. Ir ne bet kokia, o neseniai vykusios pamokėlės „Nusipieškime sau puodelį“ rezultatas. Užsiėmimas, kurį vedė menininkė Vilija Visockienė, buvo skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, kadangi kūrėjui amžius įtakos neturi.

Pamokėlė, anot dalyvių, buvo įspūdinga: vienspalviai keramikiniai puodeliai visų akivaizdoje ėmė keistis… Dažai ir teptukas kuriančiųjų rankose darė stebuklus: puodeliai nušvito įvairiausiais augaliniais motyvais, sumirgėjo fantastiniais elementais, margaspalviais taškais, atsirado užrašų.

Vilija Visockienė sako, kad užsiėmimas buvo labai smagus, nes visi nuoširdžiai stengėsi. Puodelių marginimas – puikus procesas ir savo kūrybiškumui atskleisti, ir pasitikėjimui įgyti, nes… sugadinti piešinio negali. Tiesiog, jei nepatiko tai, ką nupiešei – imi skudurėlį, atsargiai nuvalai jį ir pieši dar ir dar kartą. Ir staiga supranti, kad Tavo rankose – Tavo puodelis: Tu – esi jo autorius.

Kiekvienas išmargintas puodelis – unikalus kūrinys. Neabejoju, kiekvienas, gersiantis iš jo, pajus ypatingai švelnų bundančio pavasario dienų skambėjimą…

Giedrė Mičiūnienė

Nuotraukos Vilijos Visockienės

Parašykite komentarą