„Upinių“ stabtelėjimas skubančioje kasdienybėje

Tą šaltą ir darganotą lapkričio 10-osios vakarą, Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko teatralizuotas poezijos ir muzikos vakaras „Upinės“. Trijų moterų: unikalios Lietuvos dainininkės, muzikantės Lauritos Peleniūtės, teatro ir kino aktorės, profesionalios filmų garsintojos, poezijos skaitovės Aldonos Vilutytės ir aktorės Justinos Smieliauskaitės balsai susijungė į eilėmis tekantį atvirą pokalbį, apgaubiantį žmogaus, gamtos, istorijos ir šiandienos temas.

Šuoliuodamos laikmečiais, Aldona, Justina ir Laurita pasikeisdamos papasakojo taip gausiai susirinkusiems žiūrovams įvairius nutikimus, atskleidė kintančias vidines būsenas, žodžius keičiant melodijoms ir atvirkščiai. Atlikėjos panardino klausytojus į stingdančias, grynumu perliejančias akimirkas. Vakaro metu skambėjo poečių Juditos Vaičiūnaitės ir Indrės Valantinaitės kūryba, senosios liaudies dainos, sutartinės ir melodijos.

Šis žavus moteriškas trio dėkojo klausytojui, kad rado laiko stabtelėti, pailsėti nuo nesibaigiančių darbų, egzistencinių klausimų. Ramiai pabūti drauge.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą