Užgavėnių personažai su 3 D pieštukais

Lietuvių viena iš laukiamų ir linksmų švenčių, pranešanti apie ateinantį pavasarį – Užgavėnės. Švenčiant jas svarbu ne tik sočiai prisivalgyti, bet ir persirengti kokiu nors personažu arba užsidėti pasigamintą kaukę. Visų žinomi ir dažniausiai vaidinami personažai – raganos, čigonai, elgetos, daktarai, žydai, gervės, ožiai, giltinės. O kokia šventė be svarbiausių personažų, Kanapinio ir Lašininio kovos. Šią šventę mėgsta ir vaikai.

Vaikų literatūros skyriuje antradienio popietę Austėja, Vilija, Gedas, Julius, Danielius, Motiejus, Aivaras klausėsi Jūratės Leikaitės knygoje „Lietuvių šventės ir raštai“ aprašytų Užgavėnių šventimo papročių. Pasakojo kaip patys švenčia namuose ir mokykloje. Kiekvienas nusipiešė pasirinktą personažą popieriuje, vėliau jį kūrė su 3 D pieštukais. Austėja ir Vilija sukūrė raganas, Gedas, Julius, Danielius ir Motiejus – velnius, Aivaras – velnią ir gervę. Kiekvieno sukurtas personažas buvo spalvingas ir įdomus.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės