Vaikų knygos šventė bibliotekoje

Saulėtą antradienio rytą Vaikų literatūros skyriuje skambėjo muzika, vaikų balsai ir dainos. Netrūko geros nuotaikos ir šypsenų. Vyko šventė, skirta paminėti Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygų autoriais. Lietuvoje ši diena minima nuo 1993 m.

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šiai dienai paminėti vyko Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių sukurtų knygų parodos „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis yra prasmingas“ atidarymas. „Drugelių“ grupės ugdytiniai su gausiu būriu pedagogų nuotaikingai ir kūrybiškai žiūrovams pristatė parodą. Versdami knygos „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“ lapus, pasakojimais, dainelėmis, žaidimais supažindino žiūrovus – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinių b ir d grupių ugdytinius, su gyvūnijos įvairove, ekologijos svarba, penkiais pojūčiais, kuriais jaučiame gamtą ir jos dovanas, priminė apie gamtos prisikėlimo šventę Jorę.

Lakštingaliečiai ne vieni dainavo ir žaidė, kad būtų linksmiau pakvietė ir santarviečius. Visi kartu darė skruzdėliukų mankštą, vardijo gyvūnus, dainavo ir braškes skanavo. Perskaitę knygą, bibliotekininkės Zinos pakviesti „užaugino“ Pasakų medį. Ant lapelių rašė ir piešė mėgstamiausius literatūros kūrinių herojus ir klijavo ant medžio šakų.

Tarptautinė vaikų knygų diena puiki proga skatinti skaitymo meilę ir pabrėžti knygų svarbą vaikų gyvenime. Vaikai gali būti skaitytojais ir knygų autoriais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą