Vaikų piešiniuose Velykų margutis

Pavasario atėjimo, atgimimo ir vilties šventė Velykos daugelyje pasaulio šalių švenčiama su dideliu džiaugsmu ir tradicijomis. Velykų šventė yra gausi įvairių tradicijų ir papročių, kurie skiriasi priklausomai nuo šalies, regiono ir netgi šeimos. Viena iš tradicijų – tai margučių dažymas, reiškianti gyvenimą ir atgimimą. Vaikai, šventiniu laikotarpiu, savo kūrybiškumą ir šventinę dvasią gali išreikšti piešdami įvairius velykinius piešinius ir juose pavaizduodami margučius. Dažniausiai vaikai piešia velykinius paveikslėlius, kuriuose vaizduojami įvairūs Velykų simboliai, tokie kaip kiaušiniai, gėlės, kiškučiai, velykaitis.

Svarbu skatinti vaikus išreikšti savo kūrybiškumą ir fantaziją, leisti jiems eksperimentuoti su įvairiomis idėjomis ir spalvomis,  suteikti laisvę kurti savo unikalius velykinius piešinius. Tai puiki proga ne tik pasidžiaugti švente, bet ir skatinti vaikų kūrybiškumą bei meno suvokimą.

Artėjant Velykų šventei Zarasų F. Latėno meno mokyklos Dailės skyriaus jaunieji dailininkai, neformalaus ugdymo grupės 6-8 metų ugdytiniai savo fantaziją ir kūrybiškumą išreiškė piešdami Velykų kiaušinius. Juos margino labai įvairiai ir skirtingai. Margindami vieni naudojo guašą, akvarelę, kiti – flomasterius, spalvotus pieštukus, kreideles. Piešiniai taip pat labai įvairūs, vieni piešė pavasariškus peizažus, žydinčias gėles, įvairiausius žvėrelius. O Ramina savo piešinį spalvotais pieštukais išmargino įvairiausiais ornamentais.

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje parengta paroda „Kiaušinyje – gyvybė“. Piešinių autorių: Viktorijos, Bellos, Viltės, Lukos, Vytautės, Aurėjos, Raminos, Adrianos, Viltės M., Adėlės K., Lėjos, Adėlės U., Dijos, Ūlos, Sibilės, Kiros mokytoja – Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė.

Kviečiame aplankyti parodą ir pasigėrėti moksleivių kūriniais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų aut. I. Dumbravienė

Parašykite komentarą