Vakaras su šventąja Hildegarda Antazavės dvaro bibliotekoje

Lapkričio 25 d. Antazavės dvare vyko dviejų knygų pristatymas. Vertėja Indrė Klimkaitė papasakojo apie prieš 800 metų gyvenusią šventąją vienuolę benediktinę mistikę, kompozitorę, gydovę, dailininkę Hildegardą Bingenietę. Dabar jau turime dvi knygas, leidžiančias prisiliesti prie šios ypatingos asmenybės. Tai ,,Keliai į Jo šviesą“ – dvasinė Hildegardos biografija ir „Džiaugsmo virtuvė“ – sveiko maisto gamybos vadovas, gydomųjų žolelių paruošimo receptai. Vakarą moderavo kalbininkė Audronė Bakutienė. Skambėjo viduramžių muzika, skaidrėse gėrėjomės šventosios kurtais piešiniais, vaizduojančiais pasaulio sandarą, dangų ir pragarą.

Vakaras baigėsi pagal šv. Hildegardos receptą keptų sausainių ir džiaugsmo arbatos ragavimu.

Darius Tvardauskas,

Antazavės dvaro bibliotekos vyr. bibliotekininkas

Nuotr. autoriaus