Vasara, knyga ir tu

Atšilus orams visi planuojame, kaip vasarosime, ką veiksime, kur lankysimės. O ar skaitysime? Žinoma! Pagal tai, kokie jūsų planai, pasirinkite ir tinkamiausias vasarai knygas. Vienos  puikiai tiks  keliaujantiems, kitos – besiilsintiems gamtos apsuptyje, dar kitos – tiems, kuriems vasara yra pats darbymetis.

Į kelionę arba į paplūdimio krepšį.

Be abejonės, jūsų vasaros planuose yra kelionės, savaitgalio išvykos, poilsis prie ežero. Ir čia galite rasti laiko knygoms, ypač vasariškiems romanams: Carol Drinkwater „Pamiršta vasara“, Scherryl Woods „Atostogų skonis“ arba Tom Stone „Mano graikiška vasara“.

Norimų perskaityti knygų sąraše.

Tikriausiai esama tokių knygų, kurias rekomendavo knygų apžvalgininkai, ar jau perskaitė jūsų draugai. O jūs vis neradote joms laiko? Vasaros skaitinių maratoną galite pradėti būtent šiomis knygomis: Karen Swan „Vasara Kornvalyje“ ar Rūtos Vanagaitės „Ne bobų vasara“.

Trumpiems stabtelėjimams, kai vis nėra laiko.

O jei vasarą laiko nepadaugėja, bet priešingai, net sumažėja ir knygai skirtas atokvėpio minutes tenka gaudyti, tinkamiausias pasirinkimas – trumpos istorijos. Tai – Indrės Vakarės „Tą vasarą prie jūros“, Tracy Brogan „Beprotiška vasara“, Pero Anderso Fogelstriomo „Vasara su Monika“.

Na ir žinoma – naujienos.

Kai daugelis knygų bičiulių kalbės apie naujas knygas, jūs taip pat norėsite turėti ir išsakyti savo nuomonę. Todėl nedelskite, imkite naujas knygas Christofer Holst „Purpurinis vasaros sapnas, Scherryl Woods  „Sausmedžiu kvepianti vasara“, Helen Humphreys „Prarastasis sodas“ į rankas.

O smagiems savaitgalio vakarams su draugais prie laužo siūlome vasariškos muzikos kompaktines plokšteles.

Jūsų patogumui Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje  parengta knygų paroda „Vasara, knyga ir tu“. O  taip pat –  naujausių ir populiariausių knygų lentynos.

Šiltos vasaros ir gero skaitymo!

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. Bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą