Vasara tarp pasakų ir uogų: mamyčių ir vaikučių popietė bibliotekoje

Liepos trečiojo trečiadienio popietę Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje rinkosi mamos su mažyliais – pasidalyti vasaros įspūdžiais ir jaukiai praleisti laiką kartu. Kalbėta apie maudynes ežere, žaidimus gamtoje, kartu patirtus nuotykius bei, žinoma, vasaros gėrybes – uogas.

Mamos pasakojo apie įvairias uogas – tiek miške augančias, tiek savo kieme puoselėjamas kultūrines. Paaiškėjo, kad dauguma neseniai ragavo miško karalienės – mėlynės. Ši smagi tema padiktavo ir pasakos pasirinkimą: buvo skaitoma pasaka „Mėlynė“ iš lietuvių rašytojo Nerijaus Laurinavičiaus knygos „Uogų pasakos“, išleistos 2025 m. leidykloje „Vaiga“. Tai jau antroji autoriaus knyga mažiesiems – pirmoji, „Vaisių ir daržovių pasakos“, pasirodė 2024 m.

Pasiklausę Kotrynos mamos Aksanos skaitomos pasakos ir pasigrožėję Aistės Jankūnės spalvingomis iliustracijomis, vaikai ir jų mamos nutarė sukurti savo paveikslėlių pasaką. Įkvėpti pasakojimo ir vasariškų uogų – daugelis piešė braškes: vieni – vienišą uogą, kiti – visą Braškių šeimą. Tik vienas dalyvis nutarė būti kitoks – ant akmenėlio nupiešė apelsiną.

Galiausiai visi drauge kūrė pasakėlę apie Braškių ir Citrinų draugystę. Kūrybiškumo, šypsenų ir nuoširdaus bendravimo šioje popietėje netrūko. Atsigaivinę sultingu arbūzu ir pasidžiaugę šiltais pokalbiais, dalyviai atsisveikino iki kito susitikimo.

Tokios popietės – tai turiningas laikas bibliotekoje ir puiki proga vaikams bei tėveliams kurti prisiminimus, ugdyti kūrybiškumą ir mėgautis knygų pasauliu kartu.

Kviečiame į kitą susitikimą „Su vaikiška knyga“ – jau rugpjūčio 6 d. Ateikite ir pasinerkite į pasakų, žaidimų bei kūrybos pasaulį!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir Aksanos Vorobjovos