Vasariški pokalbiai „Knygų saloje“

Birželio paskutinį antradienį skaitytojų klubas „Knygų sala” susirinko į jaukų, vasarišką susitikimą aptarti neseniai perskaitytų knygų. Saulėtas oras ir šiltas vėjas sukūrė puikią atmosferą dalintis įspūdžiais ir įžvalgomis.

Pirmoji knyga, apie kurią buvo kalbama –Victoria Hislop „Sala“. Romane jautriai perteikiama Kretos salos istorija ir raupsuotųjų kolonijos gyvenimas. Tai pasakojimas apie tai, kad gyvenimas tęsiasi net ir nepalankiausiai susiklosčius aplinkybėms. Knygą pristačiusios klubo narės mielai pasidalino kelionės į Kretos salą, o taip pat ir apsilankymo Spinalongoje – dabar jau nebegyvenamoje saloje – įspūdžiais.

Kita labai įdomiai ir intriguojančiai pristatyta knyga – Bobby Palmer „Izaokas ir kiaušinis“. Tai netikėta, kupina  fantastikos elementų, kartu šiek tiek komiška istorija apie draugystę ir praradimą žavinti savo originalumu ir gilumu.

Michele Filigate „Apie ką nesikalbu su mama“ sukėlė daugiausia minčių ir pamąstymų. Intymi ir asmeniška esė rinktinė apie santykius su motinomis leido kiekvienam išreikšti savo jausmus ir patirtis, tad diskusija buvo atvira ir emocinga.

Dar viena aptarta knyga – Annie Ernaux „Metai“. 2022-aisiais A. Ernaux apdovanota Nobelio literatūros premija. „Metuose“ iš asmeninės perspektyvos kalbama apie 1941–2006 metų Prancūzijos istoriją ir istoriją apskritai.

Plačiau kalbėta apie rašytojos, autobiografinės ir feministinės literatūros atstovės kūrybą, paminėtos kitos lietuvių kalba išleistos jos knygos.

Buvo pasidalinta ir mintimis po netikėto susitikimo su kito skaitytojų klubo nariais. Ši pažintis pasiūlė puikių idėjų tolesnei mūsų klubo veiklai.

Susitikime vyravo nerūpestinga, vasariška atmosfera – skaitytojai dalijosi ne tik mintimis apie knygas, bet ir asmeniniais išgyvenimais bei vasaros planais. „Knygų sala“ dar kartą įrodo, kad knygos bet kuriuo metų laiku suburia bendraminčius.

Kitas skaitytojų klubo susitikimas vyks jau gerokai vasarai įsibėgėjus, liepos 30 d. Kalbėsimės apie vokiečių literatūrą.

Jurga Sagadinaitė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą