Vasaros atostogos skaitant ir eksperimentuojant

Atostogos – tai  pramogos, bendravimas, pačių įdomiausių knygų skaitymas, atradimai ir nuotykiai. Ir žinoma eksperimentai!

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklautojai birželio 28 ir 29 dienomis lankydamiesi  Vaikų literatūros skyriuje ir dalyvaudami literatūros valandėlėse klausėsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės parašytų nuostabių istorijų apie meškius. Istorijos „Lubinų labirintas“ pagrindinis personažas Trezoras ir klausytojai suprato „kad niekas geriau už tave nežino, kas tau patinka“. Pritarė istorijos „Keturios saulės“ veikėjai meškei Uršulei nusprendusiai, kad „keturios saulės yra tiek, kiek jai šiandieną jų reikia“. Klausytojai pasakojo savo patirtas istorijas, kaip jie elgėsi, ką jautė, kaip elgtųsi ir kodėl.

Kūrybinėse dirbtuvėse „Dažų ir spalvų šėlsmas“ eksperimentavo – maišė dažų spalvas, muilą, pūtė burbulus ir stebėjosi sukurtais paveikslėliais. Dirbtuvėse „Kuriu atspauduodamas“ išbandė kūrybą įvairiais atspaudais – augalais ir porolono pagaliukais. Eksperimentai pavyko, juos išbandys namuose ir su draugais. Savo kūrinėliais pradžiugins artimuosius.

Norintys sužinoti kaip sekėsi meškiams ir ką dar jie patyrė gali apsilankyti Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, pasiskolinti rašytojos Evelinos Daciūtės serijos „Meškių istorijos“ knygas ir pasinerti į meškių nuotykių ir knygų pasaulį.

Zina Černovienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės