Visaginiečiams apie Zarasus

Balandžio 16 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos. II a ir II b klasių moksleiviai, lydimi mokytojų Dalios Česnulevičienės bei Danutės Tumalovičienės ir lydinčių mamyčių dalyvavo edukacijoje „Zarasų vardo kilmė ir simboliai“.

Visaginiečiai šioje bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tai viskas buvo nauja ir įdomu. II a klasės moksleiviai ekskursijos metu  pamatė ir sužinojo ką priestato ir Vaikų literatūros skyriaus erdvėse galima surasti, pamatyti,  veikti.

Edukacinių veiklų metu antrokai skaitydami Zarasų miesto vardus sužinojo ne tik kokie vardai buvo, bet ir suskaičiavo kiek jų buvo. Klausėsi legendos apie milžinuko Azaraso šeimą ir sąsają su Zarasų vardo kilme. Išgirdo ir iš Zarasų krašto kilusio kalbininko paskelbtą aiškinimą apie tai, kad Zarasai yra iš sėlių kalbos atėjęs vietovardis (sėliškai ezaras – „ežeras“, o Zaraso ežeras vadinosi Ezerasas arba Ezarasas).

Apžiūrėdami Zarasų herbą klausėsi pasakojimo ką kiekviena jo dalis simbolizuoja, kuo jos svarbios Zarasų kraštui. Sužinojo, kad stirnos ir žuvies junginys vadinamas Elniažuve simbolizuoja krašto gamtos turtus – žuvų ir žvėrių gausą, mėlyna spalva – ežerus, sidabrinis sulankstytas kalavijas – protėvių kovas, juoda spalva – santūrumą. Pagal legendą Elniažuvė atsirado iš elnio ir žuvies meilės.

Dalyviai ant skritulio iš modelino nusipiešė Zarasų herbą. Entuziastingai žaisdami judesio žaidimą – viktoriną sužinojo kokie ežerai yra Zarasuose. Ir stebėjosi jų gausa. Dėliojo dėlionę „Zarasų herbas“, sukurtą menininko Mariaus Jonučio.

Apsilankė žaidimų kambaryje, išmėgino stalo futbolą, biliardą.

Reflektuodami pripiešė emocijų veidukų.

Atsisveikindami prižadėjo dar ne kartą apsilankyti.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą