Vizitas į Šelefteo miesto biblioteką

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės viešoji biblioteka vykdydama Erazmus+ programos akreditacijos projektą regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojus gegužės 16-19 d. pakvietė į mobilumo vizitą Švedijos bibliotekose. Darbo stebėjimo tikslas buvo neformalaus švietimo kokybės gerinimas, andragoginių ir vadybinių kompetencijų stiprinimas.

Dalyvės lankėsi Švedijos Šelefteo miesto viešojoje bibliotekoje, įsikūrusioje Sara (švedų rašytoja Sara Adela Lidman) kultūros centre, Jorno viešojoje bibliotekoje ir Lulea technologijų universiteto bibliotekoje. Sužinojo kaip padedama į šalį atvykusiems žmonėms mokytis švedų kalbos, apie knygų fondus šalyje mažiau paplitusiomis kalbomis. Pomėgių klubus (pavyzdžiui mezgimo), literatūros ir pasakojimų festivalius, temines savaites, kaip Žiedadulkių, kurios metu darbuotojos rengėsi spalvingais gėlėtais drabužiais pritraukiančiais bites. Moksleivių ir studentų mokymą medijų ir informacinio raštingumo, kad sugebėtų rasti kokybiškus informacijos šaltinius reikalingus mokymosi tikslams. Apie Atviresnės bibliotekos paslaugą – galimybę ateiti į biblioteką, kai nėra darbuotojo ir bibliotekininko pagal poreikį paslaugą, kai nesant darbuotojo gali susisiekti virtualiai. Apie rūpinimąsi žmonėmis su regėjimo ir judėjimo negalia pritaikant aplinką bibliotekose. Jorno bibliotekoje išgirdo apie su bendruomene jau keletą metų rengiamą Įniršio festivalį, kurio metu žmonės per asmeninę patirtį vietos valdžiai išsako apie spręstinas problemas.

Dalyvės apsilankė ekskursijoje Sara kultūros centre ir vietos muziejuje, kuriame susipažino su moderniomis ekspozicijomis, pasakojančiomis apie krašto žmonių gyvenimą. Dalyvaudamos Istorijų dalijimosi kavinės vakare su Švedijos bibliotekininkais bendravo profesiniais klausimais, dalijosi asmeninėmis istorijomis.

Mobilumo vizito dalyvė Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės viešosios bibliotekos