Vytis. Skydas. Kalavijas

Kur lygūs laukai, Snaudžia tamsūs miškai, Lietuviai barzdočiai dūmoja; Galanda kirvius, Kalavijus aštrius Ir juodbėrį žirgą balnoja.“ Šiomis skambiomis Jono Mačiulio – Maironio eilėmis prasidėjo edukacinis užsiėmimas „Vytis. Skydas. Kalavijas“, kuriame dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III a klasės mokiniai su mokytoja Inga Vainiūniene. Šventiškai pasipuošę vaikai kartu su bibliotekininkėmis Liudmila ir Vita paminėjo artėjančią vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Edukacijos dalyviai susipažino su Fonotekoje parengta paroda „Vytis. Skydas. Kalavijas“, kurios autoriai Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos 10 kl. moksleiviai ir dailės vyr. mokytoja Daiva Mieliauskienė. Tai iš kartono ir medžio pagaminti bei dailiai apipavidalinti šarvai, kalavijai, skydai, šalmai. Moksleiviai galėjo apsivilkti ir įsikūnyti į garbingą riterį ar kunigaikštį, ginantį tėvynę.

Bibliotekininkė priminė Lietuvos valstybės simbolius – vėliavą, herbą, himną. Aptarė herbo formą, spalvas, įvairovę, simbolių reikšmę. Taip pat klausėsi dainos „Kur lygūs laukai“, vardijo dainoje minimas herbo dalis.

Po užsiėmimo paroda perkelta į Vaikų literatūros skyrių. Ją pasigrožėti galėsite iki kovo 13 d.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą