Žaismingi laikikliai knygoms

Gegužės 7 –ąją kasmet minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Nors tą dieną 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo, ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį.

Knygos yra išskirtinės kultūros dalis, kurios reikšmė neatsiejama nuo žmonijos pažangos, išminties sklaidos ir kūrybiškumo skatinimo.

Lietuvių kalba yra mūsų tautinė vertybė, kurią saugoti ir puoselėti labai svarbu. Ji ne tik yra mūsų tapatumo simbolis, bet ir suteikia galimybę išreikšti save, mąstyti ir kurti. Lietuvių kalbos diena yra puiki proga atkreipti dėmesį į kalbos grožį, jos istoriją ir svarbą mūsų kultūrai.

Lietuviška spauda taip pat vaidina svarbų vaidmenį skleidžiant informaciją, kultūrą ir įvairius požiūrius. Ji ne tik saugo mūsų tautinį paveldą, bet ir skatina minties laisvę bei diskusijas visuomenėje.

Šventinės dienos kaip Spaudos atgavimo, kalbos bei knygos diena puikiai atspindi mūsų įsipareigojimą gerbti ir puoselėti šias vertybes bei pabrėžia jų svarbą visuomenėje.

Zarasų P. Širvio progimnazijos moksleivės šiai dienai paminėti gamino medinius laikiklius knygoms. Laikikliai dekoruoti iš medžio išpjaustytais išmargintais paukšteliais, žirgeliais, katinais. Dekoruojant taikyta ir dekupažo technika. Mergaičių pagaminti stilingi ir žaismingi laikikliai padės palaikyti tvarką knygų lentynose, o knygas pavers kūrybingomis ekspozicijomis. Šie praktiški, funkcionalūs ir dekoratyvūs kūriniai gali būti ir puiki dovana draugams mylintiems knygas.

Žaismingų laikiklių knygoms autorės: 8 c klasės mokinės: Ina, Irina, Goda, Gabija, Patricija, Auksė ir Airida.

Ekspozicija „Laikikliai knygoms“ eksponuojama Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje. Kviečiame aplankyti iki gegužės 24 dienos.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.

Parašykite komentarą