Zarasiečių vyrų turtai

Senovės ir šiuolaikinių vyrų gyvenimo būdas atskleidžia ne tik laiko pokyčius, bet ir kultūrinius bei socialinius skirtumus jų požiūryje į grožį ir stilių bei skirtingus būdus, kaip jie rūpinasi savo išvaizda.

Senovės laikų vyrų grožio ir higienos priemonės buvo daugiau funkcionalios, dažnai siejamos su jų socialiniu statusu ir gyvenimo būdu. Senoviniai vyrų aksesuarai, tokie kaip laikrodžiai ar aromatiniai aliejai, dažnai atspindėjo jų turtingumą ir socialinį gyvenimą. Šios priemonės dažnai buvo ribotos ir panaudojamos tik tam tikroje socialinėje klasėje.

Šiuolaikiniai vyrų grožio standartai tapo platesni ir prieinamesni. Vyrai šiandien daugiau rūpinasi savo išvaizda ir sveikata, naudodami įvairias priemones, kurios padeda išryškinti jų asmeninį stilių ir pasitikėjimą savimi. Modernūs vyrų aksesuarai, tokie kaip technologiniai laikrodžiai arba specializuoti veido priežiūros produktai, yra plačiai prieinami ir dažnai naudojami kasdieniam gyvenimui.

Taigi, nors senovėje vyrų grožio ir higienos priemonės buvo labiau susijusios su socialiniu statusu ir ribotu pasirinkimu, o šiandieninių vyrų standartai yra platesni ir orientuoti į sveikatą bei individualų stilių, aksesuarai visuomet užėmė svarbią vietą stipriosios lyties gyvenime.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus Stiklo vitrinoje puikuojasi vyriški aksesuarai, laisvalaikio, pomėgių priemonės, ar tiesiog savitą stilių sukuriančios detalės. Daugumą jų zarasiečiai ištraukė iš stalčių ar spintų, nupūtė dulkes ir štai – jie jau parodos eksponatai. Čia galite pamatyti šiandieninei jaunuolių kartai nė nematytas sąsagas, kaklaraiščių segtukus, pypkes, portsigarą. O taip pat juostinius fotoaparatus , vyriškų kvepalų buteliukus ir net gi cilindrą (skrybėlę)

Kviečiame apžiūrėti ir įvertinti Zarasų bibliotekos skaitytojų (kas pasakė, kad vyrai neskaito knygų?!) turtus, paroda veiks du mėnesius.

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą