Zarasų bibliotekos lankytojai „Etnožaidynėse“

Saulėtą, bet ne karštą praėjusį ketvirtadienį su Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus aktyviausių lankytojų būreliu lankėmės Ignalinos viešojoje bibliotekoje. Dalyvavome projekto „Būkime pažįstami“, dalinai remiamo Lietuvos kultūros tarybos baigiamajame renginyje „Etnožaidynės“.

Mus ir kitus svečius, atvykusius iš Molėtų, Anykščių, Visagino, pasitiko klounas Šaunuolis su kolega Vitaminu. Šaunuolis pakvietė kartu nusifotografuoti ir pažaisti, o Vitaminas pavaišino vitamininiais guminukais.

Po Ignalinos viešosios bibliotekos direktorės Loretos Aleknienės pasveikinimo, projekto „Būkime pažįstami“ vadovė Lina Staliauskienė pakvietė visus dalyvius susiskirstyti į tris grupes. O kad nesusimaišytų tai skirtingų komandų nariai savo riešus papuošė rausvų, melsvų ir žalių siūlų raišteliais.

Su tradiciniais liaudies žaidimais ir pramogomis supažindino šios srities žinovas Jonas Kavaliauskas. Vaikai dalyvavo komandinėse ir individualiose estafetėse ir rungtyse. Pliaukšėjo botagu ragindami arkliuką, išbandė rankų stiprumą traukdami lazdą, fektavosi jomis. Arina pamėgino vaikščioti su kojūkais. Avėdami klumpėmis dalyvavo komandinėse varžybose. Pūtė iš nendrės pasigamintas dūdeles.

Ignalinos krašto folkloro klubo „Čiulbutė“ specialistės Sigutės Mudinienės pakviesti ignaliniečiai ir svečiai sukosi smagiame ratelyje, dainuodami autentiškas šio krašto dainas, atskeidžiančias tautos kūrybines galias, papročius, senąją kultūrą.

Rašytojų dailininkų Pauliaus Juodišiaus ir Virgio Šidlausko pakviesti dalyviai kūrė iliustracijas ir muzikinį pasakojimą. Pirmiausiai kūrė iliustraciją apie personažą Robomidorą, kurią papildydavo kitais personažais ne mažiau keistais vardais – tai Svogūnoidas, Morkinas. Baigę iliustraciją kūrė pasakojimo tekstą. Po jo sekė kūrybinis-muzikinis darbas. Pasakojimo dainą kūrė pučiamaisiais instrumentais ir rašytojams paaiškinus kaip jais naudotis visi nuoširdžiai stengėsi pūsdami išgauti kuo stipresnį garsą. Rašytojams P. Juodišiui ir V. Šidlauskui grojant gitaromis, vaikams – pučiamaisiais, nuskambėjo nuotaikinga originali istorija, dalyviams palikdami malonų įspūdį.

Kiekvienos grupės dalyviai keisdamiesi sudalyvavo visose trijose edukacinėse dirbtuvėse. Sužinojo kaip pramogavo vaikai seniau, kad su lazda ar nendre galima linksmai praleisti laiką. Susipažino su Ignalinos krašto etniniais rateliais ir žaidimais vaikams, pasitelkę fantaziją kūrė pasakojimą su profesionaliais vaikų rašytojais. Susipažino ir pabendravo su vaikais iš kitų bibliotekų.

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą