Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių kūrybos paroda

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje pristatoma paroda „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“. Joje eksponuojamos jauniausiųjų bibliotekos bičiulių, Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių sukurtos knygelės. Jose vaikučiai nupiešė, suklijavo ir su pedagogais užrašė sukurtas istorijas, eilėraštukus, įvairius pastebėjimus apie gamtą, metų laikus.

Vaikų sukurtos knygelės įdomios ir informatyvios. Autoriai jose užfiksavo tai, ką pastebėjo tyrinėdami aplinką, stebėdami laukinius gyvūnus ir paukščius, savo augintinius, augalus ir natūralius reiškinius. Knygelėse kurdami metų laikus užfiksavo gamtos reiškinių kismą, pavaizduodami medžių, augalų išvaizdą keičiantis metų laikams. Paukščius gyvenančius mūsų kraštuose, visų mėgstamas ir švenčiamas šventes. Vaikų pramogas įvairiais metų laikais.

„Nykštukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis sukūrė tris nuotaikingas istorijas, kurių personažai gyvūnai: „Meškiuko sapnas“, „Miško istorija“ ir naujovišką istoriją apie paršelius. Nes ji vadinasi ne „Trys paršeliai“ , o „Keturi paršeliai“ ir baigiasi neįprastai, – vilkas ne priešas, o geras paršelių draugas.

Tokių knygelių kūrimas ne tik skatina vaikus įgyti naujų žinių apie pasaulį, bet ir stiprina jų ryšį su gamta bei jos apsauga. Tai puikus būdas paskatinti vaikų kūrybiškumą ir mokymąsi per saviraišką. Jis ugdo vaikų rašymo ir meninės išraiškos įgūdžius, suteikia jiems didžiulį pasitenkinimą ir pasitikėjimą savimi, matant savo sukurtą knygą ir ja besidžiaugiančius artimus, jiems svarbius žmones.

Knygelių kūrimas ugdo vaikų domėjimąsi knyga, moko pajusti ir suprasti jos svarbą mažiems ir suaugusiems.

Paroda „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“ eksponuojama Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje. Skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti.

Kviečiame aplankyti ekspoziciją nuo balandžio 5 iki 30 dienos.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės