Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2021 m. kovo 23-27 d.

Beniušis, Romualdas. Kaip mes prieš 100 metų iš brolių latvių atgavome Palangos pajūrį // Palangos tiltas. –2021, kovo 26 (Nr. 12), p. 9–10.

1918–1921 metais pajūrio ruožas nuo Nemirsetos iki Šventosios Lietuvai nepriklausė. Edinburgo universiteto profesorius D. J. Simpsonas 1921 m. kovo 30 d. paskelbė galutinį sprendimą dėl sienos nustatymo. Lietuva gavo 19,5 km priėjimą prie jūros, jai atiteko 183,3 kv. m teritorijos. Kovo 30 d. tapo Palangos pajūrio sugrąžinimo švente. Minimi: caras Aleksandras I, policijos vadas N. Jansons, teisininkas M. Yčas, prezidentas A. Smetona, kapitonas P. Plechavičius, muitinės vadovas B. Bagdanavičius.

Čepėnienė, Daiva. Papuošalus moteris inkrustuoja laukų gėlių žiedais  // Utenos apskrities žinios. –2021, kovo 24, priedas „Šeimai ir namams“, p. 1, 3.

Apie dusetiškę rankdarbių ir papuošalų kūrėją Daivą Čypienę.

Dar 15 savivaldybių modernizuos gatvių apšvietimo sistemas – tarp jų ir Šilutė  // Šilo karčema. –2021, kovo 26, p. 2.

Energetikos ministerija informuoja, kad baigėsi laikas teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Iš viso paraiškas pateikė 15 savivaldybių ir jų valdomos įmonės. Prašoma paramos suma – beveik 7 mln. eurų. Per artimiausius 2 metus gatvės naujai nušvis Akmenėje, Zarasuose, Šilalėje, Kretingoje, Telšiuose, Šilutėje, Druskininkuose, Klaipėdoje, Vilniuje ir Vilniaus rajone, Plungėje, Marijampolėje, Kelmėje, Palangoje, Širvintose. Energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės teigimu, tai yra investicija ne tik į energijos vartojimo efektyvumą, bet ir į Lietuvos žmonių saugumą ir savijautą.

Sakaitė, Kristina. Į klases grįžo ir kai kurių juodųjų zonų pradinukai  // Utenos apskrities žinios. –2021, kovo 24, p. 1, 3.

Vyriausybei nusprendus daliai pradinukų leisti mokytis tiesioginiu būdu, Zarasų rajono savivaldybė, nors ir atsidūrė juodojoje zonoje, planų pradėti tiesioginį mokymą neatsisakė. Pradinukai į klases ruošiasi sugrįžti ir Molėtų rajono savivaldybėje. Pateikiami Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Gedimino Gaidamavičiaus ir Molėtų rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo Gintauto Matkevičiaus pasisakymai.

Parašykite komentarą