Zarasų viešojoje bibliotekoje savanorės ispanė Dėborao Leiro Roman ir italė Gabriella Accetta

Zarasų viešoji biblioteka ir toliau sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“. 2014 m. lapkričio mėnesį savanoriavimą bibliotekoje pasirinko dvi iniciatyvios merginos – ispanė Dėbora Leiro Roman ir italė Gabriella Accetta.

Dėbora atvyko iš Ispanijos saulėtojo Vigo miesto. 30 – metė mergina studijavo navigacijos ir jūrų mokslus, muitinės vadybos ir logistikos administravimą. Rimtus mokslus baigusi ispanė stažavosi okeanografijos laive, nakties metu stebėjo vėjus, jūros gyvavimą.

Linksma ir draugiška mergina domisi gamta, gyvūnais, kultūromis. Jai patinka sportas, kelionės, šokiai, labai vertina draugus ir naujas pažintis. Save Dėbora pristato kaip komunikabilią, organizaciniais įgūdžiais ir lyderyste pasižyminčią merginą.

Dėbora prisipažįsta, kad Zarasų kraštą pasirinko dėl miestą supančio grožio – ežerų. „Pati gyvenu prie pat paplūdimio. Vakarais man patinka ateiti prie jūros, atsisėsti ant šilto smėlio ir žiūrėti į tyliai banguojančią jūrą, ramiai ošiančias pušis. Vanduo mane atpalaiduoja, suteikia ramybės ir pilnatvės pojūtį,“ – pasakojo ispanė. Mergina savanoriavo Austrijoje, dirbo su vaikais, todėl ir Zarasų viešojoje bibliotekoje ją dažniau sutiksite Vaikų literatūros skyriuje su jaunaisiais skaitytojais. Dėbora atviravo, kad dažnai ją apima tingulys skaityti knygas, bet ji tikinti, kad buvimas tarp knygų ją motyvuos skaityti, gal net ir lietuvių kalba.

Gabriella Accetta atvyko iš Italijos Katanijos miesto, esančio rytinėje Sicilijos salos pakrantėje. 21 – erių metų mergina yra baigusi literatūros mokslus bei mados dizainą. Puikiai moka siūti sukneles, groja arfa, braižo brėžinius, kuria papuošalus. Gabriella domisi kulinarija, teatru, jai patinka piešti, eiti pasivaikščioti. „Man patinka mokytis, ieškoti ir tyrinėti naujas vietas ir kultūras. Visada stengiuosi išmokti ko nors naujo,“ – pasakojo mergina. „Kurk save!‘ – tokį gyvenimo šūkį yra pasirinkusi italė.
Draugiška ir komunikabili mergina yra dirbusi aukle, jai labai patinka bendrauti ir žaisti su vaikais, daug skaito – tai ir buvo pagrindiniai motyvai renkantis savanorišką veiklą bibliotekoje.

Zarasų gyventojams džiugu pranešti, kad jų pageidavimu po Naujųjų metų bibliotekoje toliau bus tęsiami neformalūs anglų, ispanų ir italų kalbų mokymai pradedantiesiems. Planuojama, kad mokymai vyks kartą per savaitę mokymų klasėje bibliotekos III aukšte. Savanorės kviečia norinčius mokytis italų kalbos susitikti sausio 7 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis ispanų kalbos – sausio 8 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis anglų kalbos – sausio 12 dieną 17 val. 15 min.
Pasinaudokite galimybe nemokamai pramokti užsienio kalbų bei lavinti kalbėjimo įgūdžius! Registruokitės tel. 52386 arba el. paštu aptarnavimo.sk@zarasubiblioteka.lt

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene