Zarasų viešojoje bibliotekoje savanoriauja Clemence ir Elvira

Zarasų viešojoje bibliotekoje vėl nauji savanorių veidai. Nuo 2015 m. lapkričio 9 dienos 10 mėnesių savanoriaus dvi žavios merginos – Clemence ir Elvira.
Dalyvaudama projekte „Jaunimo savanorišką tarnyba”, kaip savanorius priimančioji organizacija, biblioteka prisideda prie jaunųjų europiečių pilietiškumo, kūrybiškumo ugdymo, plečia kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją. Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų bibliotekoje atlikdami 2-10 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą, savanoriškai dirba ir įgyja įvairių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.
Zarasų viešoji biblioteka bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta” nuo 2013 metų. Europos savanorių tarnybą čia atliko bulgaras Ivan Dzhumerov, italės Barbara Gattone, Cinzia Bagni, Gabriella Accetta, rusė Evgenia Bannikova, ispanai Martin Eliseo Rodriguez ir Deborah Leiro Romain.
Savanorė Clémence Phelippeau atvyko iš Prancūzijos miesto La Rochelle, kuris yra netoli Atlanto vandenyno. 24 metų prancūzė yra istorijos mokslų bakalaurė ir Kultūros studijų magistrė. Clémence mėgsta skaityti – mėgstamiausi Japonijos, Turkijos ir Prancūzijos šalių autoriai. Vienu iš pomėgių įvardijusi žvejybą, savanorė džiaugiasi, kad savanoriauja mieste, apsuptame ežerų. Ji tikisi susidraugauti su vietos bendruomene ir prisidėti organizuojant kultūros veiklas, prancūzų kalbos klubą, įgyti bibliotekininkystės žinių, nes ji nori tapti bibliotekininke.
29 metų Elvira Bigajeva atvyko iš Birsko, Rusijos miesto, kuris, kaip juokaudama sakė savanorė, priklauso Baškortostan Respublikai. Ji yra baigusi Birsko pedagoginę akademiją, yra profesionali anglų kalbos mokytoja. Žmonės jos gimtąjį miestą vadina „obelų miestu”, nes pavasarį miestas paskęsta žydinčių obelų žiedų – baltos ir rožinės spalvų – kontraste. Mieste susiformavusi tradicija švęsti šį metų laiką, organizuojant festivalį, kurio metu galima įsigyti įvairiausių rūšių sodinukų, obuolių. Elvira tiki, kad Zarasuose jai patiks – čia ji įgys naujų savanorystės įgūdžių ir naujų patirčių savo pačios tobulėjimui. Ji mėgsta skaityti knygas, naudojasi elektroninėmis knygomis, turi nemažą asmeninę biblioteką. Elvira džiaugiasi, kad Zarasai yra toks patrauklus miestelis.
Elvira turi daug pomėgių, bet vienu iš įdomiausių įvardija daiktų, susijusių su filmų „Žvaigždžių karai” saga, kolekcionavimą.
Parengė Jolanta Lementauskienė