Zarasų viešosios bibliotekos renginiai 518-ajame miesto gimtadienyje

Poeto Aido Marčėno žodžiais tariant, „kai danguje žvaigždžių lietus, o žemėje mėnesienos vėjas, ateina dangaus ir žemės šventė“. Ši metaforiška dangaus, žemės ir žmogaus harmonija geriausiai atsiskleidžia per Zarasų miesto gimtadienio šventę, kur susijungia gamtos grožis, kultūra ir bendruomeniškumas. Džiaugiamės, galėdami būti festivalio „Zarasai –2024“ dalimi.

Atidaryta fotoklubo „Ežerų žemė“ fotografijų paroda

Rugpjūčio 14 d. Bibliotekos galerijoje atidaryta tradicinė, jau 5-ąjį kartą vykstanti, fotoklubo „Ežerų žemė“ paroda „Vasarojanti provincija“. Ši paroda, kurioje eksponuojami Zarasų krašto fotografų darbai, kviečia lankytojus į tylų ir gilų vasaros pasaulį, pripildytą gamtos ramybės ir žmogaus kasdienybės šilumos. Per subtiliai užfiksuotus provincijos vaizdus atsiskleidžia tiek gamtos grožis, tiek žmogaus gyvenimo ritmas, kurie vasarą įgauna ypatingą prasmę. Kiekviena nuotrauka tampa ne tik akimis, bet ir širdimi matomu pasakojimu apie gyvenimą, kviečiančiu sustoti, pamąstyti ir prisiminti, kas yra tikrai svarbu. Paroda veiks iki spalio 17 d.

Žvaigždžių lietus ir mėnesienos vėjas Nakties skaitymuose

Rugpjūčio 16 d. Vykę „Nakties skaitymai“ buvo ypatingi ne tik dėl savo tradicijų, bet ir dėl garbingų svečių. Renginyje savo kūryba dalinosi poetas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Aidas Marčėnas, poetas ir kritikas Arnas Ališauskas, Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius, skaitovas ir dainininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi bei Auksiniu scenos kryžiumi nominuotas Vladas Bagdonas. Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė, sveikindama susirinkusiuosius, pabrėžė, kad tokie renginiai ne tik skatina domėjimąsi literatūra, bet ir suartina žmones, sukuria stiprią bendruomenės dvasią. „Biblioteka, tapusi šios tradicijos centru, tampa vieta, kur literatūra ir žodžio menas jungia skirtingas kartas ir įvairius žmones į vieningą visumą“, – kalbėjo merė.

Renginio dalyvius giliai palietė poetų A. Marčėno ir A. Ališausko skaitoma poezija. Aktoriaus V. Bagdono kiekvienas ištartas sakinys buvo tarsi meistriškai nuaustas audinys, o kiekviena daina – it sielos šnabždesys. Ypač įsimintinos buvo legendinės dainos „Mano senai mokyklai“,  „Mik, vaike, mik“, „Kas vasarą verda uogienę“, kurias V. Bagdonas atliko su tokia jautria gilia intonacija, jog atrodė, kad jos kalba tiesiai į širdį. Jo balsas užpildė erdvę švelnia melancholija, o dainų žodžiai ilgai skambėjo klausytojų mintyse.

Mažoji knygų mugė viliojo skaitytojus

Jau ne pirmus metus biblioteka Sėlių aikštėje organizuoja Mažąją knygų mugę. Čia suplūsta žymiausios Lietuvos leidyklos, siūlydamos platų asortimentą knygų – nuo klasikos vaikams ir suaugusiesiems, iki populiariausių pasaulyje detektyvų ir trilerių, biografijų, meilės romanų, stalo žaidimų, lavinamųjų knygelių vaikams.

Rugpjūčio 17 d. mugėje dalyvavo leidyklos: „Baltos lankos“, „Charibdė“, „Gelmės“, „Lieparas“, „Lietuvos rašytojų sąjunga“, „Terra Publica“, „Žara“. Knygų mugės lankytojai mažesnėmis kainomis įsigijo leidinių, susipažino su leidyklų naujienomis, pabendravo su leidėjais.

Dėkojame leidykloms už dovanotas knygas, kurios netrukus pasieks mūsų skaitytojus.

Zuikio Nulėpausio ir Pepės Ilgakojinės edukacinė palapinė

Sėlių aikštėje, šventės metu, vaikų ir suaugusiųjų mylimi personažai Zuikis ir Pepė žaidė, šėlo, dalijosi apsikabinimais ir gera nuotaika su mugės lankytojais. Vaikus kvietė rašyti sveikinimus ir linkėjimus artimiesiems, draugams ir brangiam miestui – Zarasams.

Rugpjūčio 17 d. Zarasų viešoji biblioteka pristatė naujieną – medijų ir informacinio raštingumo furgonėlį „Cookie Truck“ su smagiomis interaktyviomis veiklomis. Tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos sukurtas naujas ir žaismingas produktas, skirtas šviesti visuomenę medijų ir informacinio raštingumo labirintuose. Ryškių spalvų ir išskirtinio dizaino furgonėlis traukė akį, o jame dirbantys bibliotekininkai-baristos siūlė linksmą sausainių meniu. Lankytojai buvo mokomi atskirti teisingą informaciją nuo melagienų, apmokomi apsisaugoti nuo sukčiavimo internete, mokėsi atskirti kuri nuotrauka yra tikra, o kuri sukurta dirbtinio intelekto pagalba, aiškino, ką iš tiesų reiškia būti kritiškam, kokie duomenys asmeniniai, konfidencialūs, o kuriais galima dalintis. Bibliotekininkai-baristos lankytojams dalino skrajutes su naudingais patarimais, vaišino sausainukais.

Džiaugiamės, kad šį interaktyvų medijų ir informacinio raštingumo furgonėlį su specialiu meniu ir užduotimis išbandė apie du šimtus dalyvių. Daugiau informacijos apie šią programą rasite: https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Taip ilgai laukti renginiai buvo ne tik kultūros, bet ir bendrystės šventė, kuomet miesto gyventojai ir svečiai galėjo susitikti, dalytis įspūdžiais ir pajusti tą ypatingą metų laiką, kai vasara pasveikina rudenį.

Parengė Inesa Dumbravienė, Saulė Pelekienė

Nuotraukos I. Dumbravienės, D. Merkio