ŽEMĖ – ANTRA MAMA

Pavasarį su atgimstančia gamta atkeliauja graži šventė – Tarptautinė vaikų knygos diena, visame pasaulyje minima balandžio 2-ą dieną. Šios dienos tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas.

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka bendradarbiaudama su Zarasų „Lakštingalos“ mokykla įvairiomis priemonėmis, veiklomis skatina vaikų domėjimąsi knyga, bibliotekos paslaugomis jauniausiems lankytojams, šeimoms, pedagogams.

Viena iš veiklų tapusių tradicija – „Lakštingalos“ mokyklos bendruomenės kūrybinių darbelių parodėlės, skirtos Vaikų knygos dienai paminėti. Kūrybinėse veiklose dalyvauja vaikučiai ir jų šeimos, pedagogai. Vyksta parodėlių atidarymai, tampantys švente ne tik patiems lakštingaliečiams, bet ir renginio dalyviams. Šių metų šventei darželinukai parengė parodėlę „Žemė – antra Mama“. Į šventę atvyko „Nykštukų“ grupės ugdytiniai su nuostabia menine programa ir gausia pedagogų palyda.

Ugdytiniai su auklėtoja Nadiežda ir meninio ugdymo mokytoja Rimute buvo parengę muzikinius kūrinius, į kuriuos įtraukė ir žiūrovus, Zarasų „Santarvės“ mokyklos priešmokyklinukus ir jų mokytoją Rasą. Vaikai ir mokytojos muzikavo su darželinukų pagamintais muzikos instrumentais iš vienkartinių puodelių, indelių nuo jogurto. Styginiams instrumentams sugalvojo labai linksmai skambantį pavadinimą „Pim pim“. Išbandę visus instrumentus vaikai apžiūrėjo parodėlės eksponatus, pagamintus iš antrinių žaliavų. Ekspozicijoje buvo nuostabus „Kačių laipynių parkas“, traukinukas, pelytė, kirmėlytė, malūnėlis, krokodilas. muzikos instrumentai, knygelė. Juos pagamino „Nykštukų“, „Bitučių“, „Drugelių“, „Svirpliukų“, „Boružiukų“, „Žvaigždučių“, „Saulės zuikučių“ grupių vaikučiai. Viktorija pagamino – katytės Bacės namelį, Vytukas –  kirmėliukus.

Atsisveikino susidraugavę, linksmai nusiteikę. Tikėdamiesi, kad priešmokyklinukai sekdami jų pavyzdžiu prisidės prie gamtos išsaugojimo.

Trumpas vaizdo įrašas iš parodėlės „Žemė – antra mama“ atidarymo

https://www.youtube.com/shorts/SWTp0RfpubE

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos ir vaizdo įrašas Inesos Dumbravienės

.

Parašykite komentarą