„Žiauriai patinka rašyti…“

Švenčiant Tarptautinę vaikų knygos dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė rašytoja, iliustruotoja, grafikos dizainerė Kotryna Zylė. Jauna autorė jau yra parašiusi, iliustravusi ir išleidusi penkias knygas vaikams: „Milžinas mažylis“, „Sukeistas“, „Didžioji būtybių knyga“, „Mažas kaip vabalėlis“ ir „Siela sumuštinių dėžutėje“. Net keturios knygos pasakoja apie kadaise lietuvių tikėtas mistines būtybes – laumes, aitvarus, baubus. Autorė medžiagos pasakojimams ieškojo enciklopedijose, interneto šaltiniuose, o vėliau pritaikė tekstus vaikams ir nūdienai. Jos kūriniuose ragana gali gyventi gretimame daugiaaukščio bute, maumas įsikurti klozete, o Giltinė – būti paslėpta močiutės spintoje.

Kotryna Zylė bibliotekoje apsilankiusiems Zarasų „Santarvės“ pradinės mokiniams pristatė naujausią savo knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“. Ši knyga dalyvauja metų knygos rinkimų akcijoje ir gali būti nominuota kaip geriausia metų knyga paaugliams. Autorė surengė vaikams viktoriną apie laumes ir raganas, o vėliau atsakinėjo į nesibaigiančius renginio dalyvių klausimus. Vaikai sužinojo, kad parašyti ir išleisti knygą trunka ne mėnesį, o metus ar net dvejus. Dar buvo domėtasi, kuo būtų Kotryna Zylė, jei nebūtų rašytoja. Autorė prisipažino, kad vaikystėje norėjusi tapti ir paleontologe, ir aktore, bet vėliau susidomėjo grafika ir dizainu. Vaikai klausinėjo, kokia rašytojos mėgstamiausia spalva, ar jai patinka rašyti, kokie gyvūnai patinka…

Autorė papasakojo, kad šiuo metu dirba prie knygos, skirtos vyresniems paaugliams. Klausimai dar būtų greitai nesibaigę, tačiau baigėsi susitikimui su mokiniais skirtas laikas ir autorė mielai pažadėjo ateityje dar kartą aplankyti smalsius Zarasų miesto skaitytojus.

Vidmina Alubeckaitė,

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą