„Žodi, suskambėk“

Gegužės 7 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko tradicinis Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“.

Šio konkurso tikslas labai atliepia šios dienos aktualijas – skatina mokinius domėtis grožine literatūra, puoselėja mokinių meninio žodžio suvokimą, ugdo gebėjimą kalbėti aiškiai, suprantamai, paveikiai.

Į šį konkursą atvyko 11 jaunųjų skaitovų iš Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos.

Sveikinimo žodį tarė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Ji pasidžiaugė, kad šią įsimintiną dieną čia atvyko jaunieji knygų mylėtojai ir šaunūs skaitovai, nugalėję mokyklinius konkurso etapus, pakvietė lankytis bibliotekoje, nes čia tiek daug įdomių knygų ir veiklų!

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pristatė vertinimo komisijos narius, palinkėjo visiems sėkmės.

Į konkursą atvyko skaitovų bičiulis Zuikis Nulėpausis. Jis ne tik pasveikino ir padrąsino dalyvius, bet buvo labai atidus vertintojas.

Konkursą svečių teisėmis pradėjo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokė Sofija Čirkova ir Teomilė Arlauskaitė bei Vakarė Sinkevičiūtė, atvykusios iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos. Tai puiki proga išbandyti jėgas ir kitais metais atvykti į konkursą dalyvio teisėmis.

Konkursą tęsė ketvirtokai.

Gėrėjomės mokinių pasiruošimu bei eilėraščių pasirinkimu. Vertinimo komisijai: mokytojams ekspertams Andželikai Vitkūnienei, Vasilijui Trusovui bei Zarasų r. viešosios bibliotekos Paauglių literatūros abonemento vyresniajai bibliotekininkei Liudmilai Vaitavičienei teko sunki užduotis – iš visų pasirodžiusiųjų išrinkti prizinių vietų laimėtojus.

Komisijai buvo nelengva išrinkti geriausius, nes visi vaikai pasirodė šauniai. Kol komisija vertino dalyvius, Zuikis Nulėpausis pristatė populiariausias knygas vaikams, paskaitė klasikinės literatūros ištrauką ir paragino dažniau paimti į rankas knygą bei su ja susidraugauti.

Atėjo svarbus momentas. Vertinimo komisijos pirmininkė Andželika apžvelgė visų dalyvių pasirodymus, pateikė vertingų pastabų ir pasiūlymų, į ką turėtų atkreipti dėmesį meninio skaitymo konkursų dalyviai ir juos ruošiantys mokytojai.

Nugalėtojais tapo šie ketvirtokai:

I vieta – Emilė Maldauskaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Alina Guntulienė.

II vieta – Luka Novičenko, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Inga Vainiūnienė.

III vieta – Martynas Navickas, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Alina Guntulienė.

Visi dalyviai gavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos padėkas, atšvaitus bei autorinius knygų skirtukus, su palinkėjimu vasarą nepamiršti atsiversti knygos ir paskaityti.

Dėkojame bibliotekos direktorei bei šauniam kolektyvui už malonų priėmimą, vertinimo komisijai – už sunkų darbą vertinant ir renkant nugalėtojus, mokytojams – už puikiai paruoštus vaikus, o visiems dalyviams – už gražius pasirodymus.

Knygos – tai langai į nuostabius pasaulius, kuriuose galite patirti nepamirštamų nuotykių ir susipažinti su įdomiais personažais.

Gražios artėjančios vasaros knygų draugijoje!

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą