Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje parengta ekspozicija „Barokinis portretas“. Joje – 13 kūrinių, Europos didikų portretų.
Barokas (it. barocco – ‘keistas, įmantrus’) – kultūros epocha ir meno kryptis, XVII a. – XVIII a. I pusėje išplitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. Jis pradėjo formuotis XVI a. pabaigoje Italijoje. Baroko dailei būdinga realizmas ir misticizmas, sąlygiškumas ir konkretumas. Bendrieji barokinės dailės bruožai – dinamika, puošnumas, dramatiškumas, kreivos linijos, apimčių modeliavimas dėmių pagalba, spalvų ir šviesų kontrastai, naudojami simboliai ir alegorijos.
Bibliotekos lankytojai visus šiuos bruožus pamatys apsilankydami ekspozicijoje ir apžiūrėdami Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių pieštus portretus. Portretas baroko epochoje buvo laikomas informacijos nešėju ir tokiu svarbiu kaip šiais laikais asmenukė. Todėl beveik kiekviename Lietuvos dvare buvo šeimos narių, giminės pradininkų ir garsiausių narių portretų kolekcijos. Turėti savo giminės portretų ypač populiaru tapo jau XVI a. Ant kūrinių būdavo nurodomas autorius, kas jame pavaizduotas, data. Lietuvos dailėje, pirmiausia skulptūroje ir tapyboje, barokas pradėjo plisti 16 a. antroje pusėje.
Pieštukais pieštų Europos didikų portretų autoriai I-V klasių mokiniai – Ariana, Arina, Eivilė, Elvita, Emilija, Gabija, Goda, Modestas, Natalija, Nil, Ugnė, Vesta ir Vėjūnė. Jaunųjų dailininkų mokytoja Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė.
Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti moksleivių kūriniais.
Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės