Apie Drūliją, vaikus ir gerą ūpą

Balandžio 25 dienos popietę bibliotekoje apsilankė visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Zarasų dienos centro „Draugai“ lankytojai su pedagogais. Lankytojai dalyvavo biblioterapinės literatūros popietėje.

Klausydamiesi terapinės pasakos „Drūlija ir Gero Ūpo atsargos“ (aut. Inga Narijauskienė) sužinojo kokios emocijos pelėdą Drūliją aplankė neberadus maišelyje čiobrelių. Ir kaip nuteikė čiobrelių kvapas. Ką ji darydavo prisiminusi malonius dalykus ir kaip elgdavosi užklupus liūdesiui ar Bėdadieniui. Kas tapo pelėdžiukės GERO ŪPO MAIŠELIU?

Reflektuodami dalijosi prisiminimais apie tai kas juos džiugina, kelia nuotaiką, ką mėgsta veikti. Kiekvienas turėjo ką norėtų sudėti į Gero Ūpo atsargų lentyną. Piešdami tai pavaizdavo kūriniuose. Vienų stiklainiai buvo mažesni, kitų dideli, dar kitų – vos tilpo lentynoje.

Dalyviai kaip ir Drūlija suprato, kad emocijų būna įvairiausių, jos keičiasi ir visos jos reikalingos. Nes taip įgijama įvairių patirčių. Apie tai pasakojo ir dalyvių emocijos nupieštos ant spalvotų lapelių renginio pradžioje ir renginio pabaigoje.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac