Ar Tu jautiesi saugus?

Vasario 8 – 13 dienomis visoje Lietuvoje minima saugesnio interneto savaitė. Lietuva jungiasi prie šios iniciatyvos ir kaskart bibliotekose organizuojamos įvairios edukacijos, mokomieji renginiai, skatinantys saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Prie šios iniciatyvos prisijungė Ligoninės biblioteka, pakvietusi Zarasų vaikų dienos centro „Draugai“ vaikus sudalyvauti mokomojoje (ugdomojoje) pamokėlėje „Internetas pilnas įdomybių. Ar Tu jautiesi saugus?“. Šios pamokėlės dalyviai pasitikrino žinias, spręsdami testus apie saugų internetą, buvo aptariami testo klausimai, diskutuojama apie pasirinktus atsakymus. Vaikai turėjo mintyse sukurti, o vėliau užrašyti ant popieriaus lapelio sukurtą slaptažodį, kurį sudaro raidės, skaičiai ir simboliai. Ne visiems vaikams sekėsi vienodai, bet rezultatas – neblogas.

Dalyviai buvo apdovanoti užduočių knygele „Aš saugus internete“. Spręsdami užduotys vaikai pagilins žinias šia tema, sugebės išvengti inernetinių pavojų, mokės elgtis su jais susidūrus, o taip pat galės pamokyti tėvus kaip naudotis kompiuteriu bei leis jiems suprasti kokių įdomybių yra internete.

Nijolė Pilac

Ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

Parašykite komentarą