Autizmo supratimo dieną – edukacija ir įvairios galimybės bibliotekoje

Balandžio 2 d. minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. „Autizmo spektro sutrikimo simbolis – begalybės ženklas, nes nėra vienodų autistiškų asmenų ir spektras toks platus, kaip begalybė“, – sakoma Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ kreipimesi.

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka šia proga primena, kokių veiklų ir paslaugų siūlome autistiškiems asmenims ir jų šeimoms.

Balandžio 2 d. 15 val. laukiame šeimų sensoriniuose skaitymuose „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ (aut. Nicola Kinnear) bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje. Ši veikla leidžia vaikams įtraukti visas penkias suvokimo sistemas – regėjimą, klausą, lytėjimą, skonį ir uoslę, kurios gali sustiprinti jų sugebėjimus suprasti ir išreikšti pasaulį aplink juos. Daugiau informacijos ir registracija el. p. zina.cernoviene@zarasubiblioteka.lt ar tel. +370 64571973.

Atkreipiame dėmesį, kad bibliotekoje vedami sensoriniai skaitymai, pritaikyti autistiškiems lankytojams. Tai edukacinės programos vaikams pagal knygas, kai naudojamos įvairios vizualinės, taktilinės ir kitokios sensorinės priemonės, o teksto prasmė perteikiama pasitelkiant pojūčius. Į šiuos skaitymus taip pat kviečiame registruotis.

Sensoriniai skaitymai

Bibliotekoje kuriamos paslaugos Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Socialinė istorija supažindina su bibliotekos erdvėmis ir darbuotojais, sensorinis ir informacinis žemėlapiai padeda rasti ramų kampelį bibliotekoje. Ištikus sensoriniam priepuoliui rasite sensorinio gesintuvo rinkinį.

Daugiau apie paslaugas

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija