Bibliotekoje skambėjo pasaulinio lygio muzikantų Viktoria Kogan ir Atis Bankas koncertas

Lapkričio 21 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje skambėjo pasaulinio garso muzikos meistrų muzika. Zarasams tarptautinio lygio atlikėjai iš Kanados smuikininkas Atis Bankas ir pianistė Victoria Kogan dovanojo jau antrąjį koncertą.

Atis Bankas ir pianistė Victoria Kogan kartu koncertuoja jau ne vienerius metus. Pianistė Victoria Kogan yra kilusi iš muzikantų šeimos, yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė, o jos protėviai yra kilę iš Lietuvos. Groti pianinu ji pradėjo nuo penkerių metų. Kaip solistė, Victoria kartu su orkestrais koncertavo didžiosiose pasaulio koncertų salėse. Garsi pianistė yra P. Čaikovskio, Andoros, Stravinskio, Mineapolio (JAV) bei Pietų Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja.

Smuikininkas Atis  Bankas gimė Kaune. 1981 metais persikėlė į Kanadą ir prisijungė prie nacionalinio simfoninio orkestro Toronte. Atis Bankas griežti smuiku mokėsi Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos ir muzikos teatro akademijoje), studijas tęsė Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Jo pagrindiniai mokytojai – Viktoras Radovičius ir Semyon Snitkovsky (David Oistrakh mokiniai). Ilgametis Toronto (Kanada) simfoninio orkestro narys, pirmasis „ G. Gould“ styginių kvarteto smuikininkas, „Potsdam Trio“ narys, „Ensemble CamerAtis“ įkūrėjas, „Kanados Kamerinės Akademijos Orkestro“ įkūrėjas ir meno vadovas. Buvęs Lawrence universiteto Viskonsine profesorius, Atis Toronto Karališkosios muzikos konservatorijos dėstytojas. Jis vertina konkursus ir veda meistriškumo pamokas Japonijoje, Korėjoje, Europoje, JAV ir Kanadoje. Daugelis A. Bankas mokinių yra tarptautinių ir respublikinių konkursų prizininkai.

Už muzikinį indėlį Atis Bankas buvo įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną, apdovanotas Karalienės Elizabetos II-osios platinos jubiliejaus medaliu. Azerbaidžano švietimo ministerijos bei Dailės akademijos įvertintas meno garbės daktaro laipsniu. 2017 m. smuikininkas apdovanotas prestižiniu Christopher Newton apdovanojimu už neeilinę verslo viziją – jo vadovaujamas “Music Niagara” festivalis tapo vienu iš svarbiausių ir labiausiai vertinamų muzikos festivalių Kanadoje.

Skambėjo Eduardo Balsio, Liudvigo van Bethoveno, Fikret Amirov , Manuelio M. Ponse ir kitų pasaulyje garsių kompozitorių kūriniai.

Nuostabus smuiko ir pianino muzikos duetas tiesiog užbūrė publiką. Ilgai netilo žiūrovų aplodismentai.

Tai didelės svečių dovana Zarasų krašto žmonėms. Tariame ačiū smuiko ir pianino virtuozams Atis Bankas ir Victoria Kogan.

Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Fotografijos D. Merkio