„Draugoteka“ ir literatūra paaugliams

Balandžio 26 ir 27 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos 8 c ir 5 c klasių moksleiviai su pedagogėmis Vilma Valainiene ir Evelina Kisieliene.

Lankytojai susipažino su projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ tikslais, edukacine programa „Žaidžiame draugoteką“, knygomatu ir žaidimo „Draugoteka“ programėle.

Dalyvaudami edukacijoje „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“ susipažino su pagrindiniu personažu Saule, su literatūra pasakojančia apie negalią turinčius ir kitokius literatūros kūrinių herojus. Interaktyviais metodais analizuodami situacijas knygose sužinojo, kad būti kitokiu nėra blogai, kad ne visada reikia apie žmogų spręsti iš jo išvaizdos, o apie knygą iš jos viršelio. Dalyvaudami komandose išbandė kūrėjo, klausytojo, vertintojo vaidmenis. Atlikdami užduotis naudojo pasakojimo metodą.

Edukacinis užsiėmimas papildė dalyvių lietuvių kalbos ir literatūros bei pilietinio ugdymo pamokų turinį.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Milenos Semionovaitės, Elijos Vaitkūnaitės ir aut.

Parašykite komentarą