Raidė, knyga, kalba

Kovo 16-ąją, minint Knygnešio dieną, Vaikų literatūros skyriaus renginyje, skirtame Lietuvių kalbos dienoms paminėti dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai. Mokytojos Jolantos Bagdonavičienės atlydėti jaunieji dalyviai paklausti ar žino šios dienos veiklos temą, lenktyniaudami atsakė, kad kalbėsime apie lietuvių kalbą, o ją reikia saugoti. 

Kodėl reikia saugoti lietuvių tautos kalbą ir kad kovo 16-ąją minime Knygnešio dieną atsakė Tomas Kulys. Jis apie tai girdėjo namuose kalbančius brolį su tėveliu. Kas yra knygnešys žinojo Akvilė Bajarova. Apžiūrėję keletą senų retų spaudinių, išleistų spaudos draudimo laikotarpiu ir dar anksčiau  stebėjosi jų išvaizda, tekstu, skaičiavo metus. Ir nusprendė, kad jų skaitomos knygelės kitokios. 

Paspėlioję kiek kalbų galėtų būti, kam reikalinga kalba, ar kalba tik žmonės ir spaudydami knygų su garsais mygtukus susipažino su gyvūnų kalba. Klausydamiesi linksmai spėliojo kokio gyvūno balsą girdi. Atpažinę girdimus garsus drąsiai vardijo gyvūnus, paukščius patys pabandydami pakartoti jų kalbą. 

Atlikdami kūrybinę užduotėlę spalvino paveikslėlius su gyvūnu ar paukščiu, po juo užrašydami gyvūno skleidžiamus garsus. Visi buvo labai kruopštūs ir darbštūs, tai liko laiko žaidimams. 

Atsisveikino džiaugdamiesi būsimu nauju apsilankymu, o Tomas ir Akvilė džiaugėsi dar ir dovanotomis knygelėmis.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą