Gorį supantis pasaulis moksleivių kūriniuose

Tamsaus ežero dugne gyveno mažas keistas žmogutis Goris. Su jo istorija parašyta lietuvių rašytojo Virgio Šidlausko ir nuostabiai iliustruota dailininkės Marijos Smirnovaitės, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III C klasės mokiniai susipažino dalyvauti literatūros valandėlėje „Susitikimas su literatūros personažais“. Aptarę literatūros kūrinį ir įvairias situacijas į kurias patenka ir vaikai bei suaugusieji, kūrybinėse dirbtuvėse vaizdavo Gorio pasaulį.

Kurdami naudojo įvairiausius popieriaus gaminius – vienkartines popierines lėkštes, servetėles išmargintas floristiniais ir kitokiais raštais, spalvotą įvairių faktūrų popierių. Flomasteriais piešė ir iškarpė ežero gelmėse gyvenančias įvairiausias žuvis, buožgalvius, augalus, Gorio namą, netgi dovaną norėdami jam nuotaiką pakelti.  Nepamiršo svarbiausio, pavaizduoti  Gorio surinktų ežero gyventojų pamestų, dar neišsipildžiusių svajonių. Su Rusnės, Kotrynos, Martyno, Luko, Jurgio, Augustės, Mato Dovydo, Gabrielės, Austėjos, Luisos, Dominyko, Edvino, Solvitos, Adėlės, Jono, Pauliaus, Augustės Saulės kūriniais galite susipažinti apsilankę Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje veikiančioje ekspozicijoje „Gorį supantis pasaulis“.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė Daria Kravtsova