Muzikalus meno albumas – dovana Zarasų bibliotekos skaitytojams

2021-aisiais  metais, kas savaitę, Zarasų viešąją biblioteką pasiekdavo kunigo, poeto Justo Jasėno dovanojamos knygos – išskirtinės, savitos, autografuotos, kartais labai retos. Visas jas puošė ekslibrisai „Kunigo Justo Jasėno dovana“. Pasak gerb. Justo Jasėno, 2021 metais balandžio 20 d. sukako lygiai 20 metų, kai pirmą kartą aplankė Zarasus. Jis sugalvojo kažkaip ypatingiau tą datą paminėti – taip atsirado idėja bibliotekai padovanoti leidinių. Ir per metus dovanota 96 knygos.

Šiais metais vėl mus pasiekia  Justo Jasėno dovanos.  Norisi išskirti meno albumą Aloyzas Stasiulevičius „Tapyba“, kuriame  puikuojasi dailininko, dailėtyrininko ranka įrašytas autografas Zarasų bibliotekai. Išskirtinio grožio albume reprodukuota apie šimtą dailininko kūrinių, kuriuose vienaip ar kitaip atsiskleidžia Vilniaus tema. Mintimis apie kūrybą dalijasi pats autorius, taip pat skelbiamas dailėtyrininkės Nijolės Tumėnienės straipsnis apie jo tapybą „Vilniaus miesto vizija“. Pateikiami išsamūs A. Stasiulevičiaus kūrinių (nuo 1956 m.) ir parodų (nuo 1964 m.) sąrašai, bibliografija. 2021 metais dailininkas šventė savo gyvenimo 90-metį ir kūrybos 65-metį. Dabar jis vadinamas XX a. lietuvių dailės reformatoriumi; jis vienas pirmųjų Lietuvoje išbandė koliažo techniką. Jo darbai vadinami muzikaliais. O kodėl? Atsakymus rasite šioje  išskirtinėje knygoje. Kviečiame į biblioteką!

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešoji biblioteka