Gal taip reikėjo…

Garsus Lietuvos rašytojas, publicistas, daugelio literatūros kūrinių autorius, ilgametis žurnalo „Moksleivis“ vyriausiasis redaktorius Algimantas Zurba gimė 1942 m. vasario 8 d. Žvaguičiuose, Biržų rajone.(Mirė 2018 m. rugsėjo 9 d..) Vilniaus universitete baigė lituanistikos studijas, nuo 1967m. – „Moksleivio“ redakcijoje buvo vyriausiasis redaktorius.

Parengė daug publikacijų jaunimo gyvenimo, problemų temomis, knygų recenzijų, diskusinių straipsnių spaudoje. Turtinga, poetiška, vaizdinga A. Zurbos romanų kalba meistriškai įsiskverbia į personažų vidinius pasaulius ir kuria išraiškingus, įsimintinus jų charakterius. Didelį dėmesį skyrė kaimo žmogui gyvenančiam istorinių permainų laiku, jaunimo problemoms, kylančioms šeimoje ir mokykloje. Rašytojas išgarsėjo savo romanais jaunimui: Šimtadienis (1975), Integralas (1981). Tai garsiausios A. Zurbos knygos. Ne viena jaunimui skirta knyga paskelbta metų skaitomiausia.

Kurti A. Zurbą labiausiai įkvėpė vaikai. Pirmasis įkvėpėjas – sūnus, jam parašyta knyga „ Išmeskit narvelį“ (1978), o dukrai skirta smagi apysaka-pasaka „Nulėpausis ir Striukumbukas“ (1985) Rašytojas niekada nepamiršo ir savo šaknų. Gimtajam kraštui skirti keturi jo romanai: Molžemis (1986), trilogija kurią sudaro romanai: Savūnė (1994), …eina… (2000), …jai tešviečia (2002), „Aušrų migloje“ (2016). Šie biržietiškos tematikos romanai taip pat susilaukė didelio dėmesio. Rašytojas yra pelnęs ne vieną literatūrinę premiją, tarp jų – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Juozo Paukštelio ir kitas.

Paroda parengta skaitytojų aptarnavimo skyriuje. Kviečiame apsilankyti.

Vita Juškėnienė,

Zarasų viešosios bibliotekos aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą