„Iliuzijos“ pagal Iwano Wyrypajewo pjesę

2023 m. kovo 24 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras zarasiškius ir miesto svečius pasitiko neeiline premjera „Iliuzijos“. Tai naujausias Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos suaugusiųjų teatro grupės „Juodai baltas“ spektaklis, pastatytas pagal garsaus dramaturgo, režisieriaus, aktoriaus Iwano Wyrypajewo pjesę. Pasak režisierės Gražinos Karlaitės, I. Wyrypajewas atskleidžia šiuolaikinio pasaulio, žmogaus esmę ir vertybes. Vardan ko žmogus šiandieną turėtų gyventi šioje žemėje!? „Tai dramaturgas, kuris kelia režisieriui nemažus iššūkius. Jo kūrinius statyti nėra labai paprasta ir lengva”, – dalijosi mintinis režisierė.

„Iliuzijos“ – tai pjesė apie dviejų šeimų, išeinančių į aukštesnę dimensiją, išpažintys. Šio spektaklio metu išgirsite tūkstantį kartų meilę. Spektaklis prasideda ir baigiasi mirtimi, tačiau išeinantys žmonės surezga tokias intrigų pinkles, kurios iki pjesės pabaigos kelia būties, žmogiškumo, ištikimybės, meilės klausimus. Zarasų viešosios bibliotekos suaugusiųjų teatro grupės „Juodai baltas“ aktoriai neturėjo konkretaus vaidmens, jie pasakojo per savo asmeninių pajautimų prizmę, apie dviejų pagyvenusių porų jausmus ir patirtis.

„Iliuzijos“ žiūrovus ne tik intrigavo, bet ir paskatino nuoširdžiai susimąstyti apie meilę! Apie jos formas ir apraiškas, esamas ir nesamas iliuzijas. Pjesės tema, kaip ir pats spektaklio formatas, paneigia įprastus stereotipus, koks turi būti teatras, kokia turi būti meilė ir koks turi būti gyvenimas. Tai savotiška šoko terapija. Spektaklyje galėjo kiekvienas atpažinti save ir tai paskatino užduoti sau daugybę klausimų.

Vaidina: Vytautas Eidėjus, Svetlana Veikšrienė, Loreta Leonovienė, Roma Pieviškytė-Novičenko, Nijolė Ragauskienė, Lukas Sagadinas, Arvydas Steponavičius.

Pjesę iš rusų kalbos vertė Zarasų viešosios bibliotekos suaugusiųjų teatro grupės „Juodai baltas“ aktorė Svetlana Veikšrienė.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos Eriko Černovo, Arvydo Veikšros