Inovatyvi pažintis su literatūra per „Draugoteką“

Balandžio 18 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Zarasų P. Širvio progimnazijos 7 a klasės moksleiviai (mokytoja Vilma Valainienė) inovatyviai susipažino su vienu iš penkių projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacinės programos „Žaidžiame draugoteką“ personažų – Saule.

Edukacijos „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“ dalyviai susipažindami su personažu kūrė, klausėsi, susipažino su situacijomis, ieškojo sprendimų, vertino, susitapatino. Susipažino su literatūros kūrinių personažais patekusiais į sudėtingas situacijas, klausydamiesi jų istorijų sužinojo kas tai lėmė, kokios pagalbos jiems reikia, kaip tai padaryti. Susipažino su knygomatu ir žaidimo „Draugoteka“ programėle.

Atsisiuntę į savo mobiliuosius įrenginius mobiliąją programėlę „Draugoteka“, kiekvienas žaidėjas gali susidraugaudamas su žaidimo personažais paaugliais – Jonu, Klaudija, Luna, Saule ir Elijumi surinkti kuo daugiau draugystės ženklų – širdelių. Visas knygas, išvardintas „Draugotekos“ programėlėje gali rasti bibliotekoje.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Gusto Lukošiūno