Jei prakalbėtų

Kovo 20-oji pasaulinė Žemės diena ir visiems labai svarbu žinoti ir nuolat prisiminti, kad gamtą reikia tausoti. Nuolat ugdyti supratimą apie aplinką, stiprinti ryšį su gamta. Skatinti vaikų ir suaugusiųjų draugiškumą gamtai, Žemei.

Skatinant šias vertingas savybes iš panaudotų ar tiesiog „išaugtų“ daiktų galima, pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, sukurti įvairius darbelius puošiančius mūsų aplinką. Iš įvairių pakuočių, sulūžusių žaislų, tekstilės likučių lavinant ir ugdant kūrybinius įgūdžius galima pasigaminti žaislų, paveikslėlių, netgi instrumentų džiuginančių pačius kūrėjus ir kitus žmones. Tokiu būdu ugdomas ryšys su gamta, supratimas apie aplinką, o seni daiktai, pakuotės prikeliami antram gyvenimui.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV c klasės moksleiviai (mokytoja Laimutė Lumbienė) tausodami gamtą sukūrė įdomius paveikslėlius. Kūrybos procese jungė piešimą su technologijomis. Panaudojo įvairias dėžutes, kiaušinių dėklus, sulūžusius žaislus, tekstilę.

Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje parodoje „Jei prakalbėtų…“ eksponuojami Mato, Emilio, Martyno, Casey, Edvino, Kotrynos, Jono, Lino, Adėlės, Tomos, Solvitos, Luko, Jokūbo, Augustės, Rusnės, Saulės, Luisos, Dominyko, Pauliaus, Adrijaus, Karinos, Gabrielės, Austėjos ir Rugilės kūriniai.

Kviečiami aplankyti ir pasigrožėti kūrėjų kūrybiškumu ir fantazija.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą