Klausyk, skaityk, surask, atsakyk

Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje organizuotame renginyje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a klasės moksleiviai. Prieš prasidedant viktorinoms dalyviai susiskirstė į dvi komandas, išrinko jų kapitonus, sugalvojo pavadinimus. Domantas, Darius, Lukas, Kristupas, Semas, Aironas ir Denis kapitonu išrinko Darių, komandą pavadino „Žaibai“. Kotryna, Milita, Gabrielė, Airida, Emilis ir Vadimas norėdami palaikyti Ukrainą savo komandą pavadino „Lietuva-Ukraina“, kapitone išrinko Airidą.

Dalyviai skirstė lietuvių bendrinėje kalboje vartojamus žodžius ir skolinius į atskiras grupes.  Jaunimo vartojamiems žodžiams ir posakiams ieškojo lietuvių bendrinėje kalboje vartojamų žodžių. Žaisdami interaktyvų žaidimą su KINECT įranga skirstė lietuviškus ir latviškus žodžius. Žaibo viktorinos „Apie kalbą“ dalyviai Darius, Domantas, Aironas už teisingus atsakymus buvo apdovanoti lietuvių rašytojų Vytauto Račicko ir Algimanto Čekuolio knygomis.

Pertraukose tarp užduočių dalyviams nuotaiką kėlė  Domanto gitara atliekami kūriniai.

Kiekvienas Lietuvių kalbos dienų dalyvis skleisdamas lietuvišką žodį tapo lietuvių kalbos puoselėtoju.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą