Kultūros paveldo pažinimo šventė

Kas yra Europos paveldo dienos? Tai kiekvieną rugsėjį vykstantys nemokami kultūros paveldo pažinimui skirti renginiai. Kasmet arti 200 organizatorių visoje Lietuvoje kviečia tyrinėti ir atrasti mūsų kasdienėje aplinkoje esantį kultūros paveldą. Pažintiniai pasivaikščiojimai, susitikimai su archeologais, tyrėjais, restauratoriais, architektais, menotyrininkais ir istorikais, edukaciniai užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės.

Kultūros paveldo dienų minėjimas Zarasuose!

Kada? Rugsėjo 14 d. 11 val.

Kur? Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Ką veiksime? Dalyviai atvykę į biblioteką susipažins su Europos paveldo dienų svarba, su 2023-iųjų metų tema, tikslais. Pažintinio pasivaikščiojimo metu aplankys Kryžių tremtiniams Zarasų švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje (autorius J. Tvardauskas). Klausysis jo atsiradimo istorijos, išgirs apie autorių ir jo darbus. Sužinos ir patys pasidalins žiniomis apie jiems žinomus ar jų lankytus kryžius ir stogastulpius.
Bibliotekoje edukacinio užsiėmimo metu vartydami albumus su kryžiais ir stogastulpiais bei kraštotyros aplankus susipažins su mažąja skulptūra ir jos autoriais. Kurs koliažinius kūrinius juose vaizduodami kryžius ir stogastulpius. Vyks sukurtų kūrinių paroda.

Kontaktinė informacija: tel. 8 645 71973, zinacer@gmail.com

Iki malonaus!

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą