Lietuvių kalbos dienos Salako bibliotekoje

Vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje tradiciškai minimos Lietuvių kalbos dienos. Salako biblioteka skaitytojus kvietė dalyvauti renginiuose, skirtuose gimtosios kalbos puoselėjimui. Apie mūsų gražią tautosaką, padavimus, mįsles, pasakas, priežodžius ir žodynus kalbėjomės su Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus mokiniais. Mokytoja Reda Putrimaitė vaikams pakartojo žodžių rašybos taisykles, priminė lietuvių rašytojus, jų kūrinius, diskutavo kodėl svarbu branginti savo gimtąją kalbą. Mokiniai į biblioteką atsinešė pasirinktus eilėraščius iliustruotus savo piešiniais, deklamavo draugams.

Salako vaikų dienos centro „Smiltutė“ lankytojai dalyvavo dailyraščio konkurse. Vyresnieji vaikai gražia rašysena rašė pasirinktą dailyraščio darbą, mažesnieji rašė ir gražiausiomis spalvomis padabino savo vardus.

Visos lietuvių kalbos dienų veiklos buvo įdomios ir originalios. Džiugu, kad moksleiviai noriai dalyvavo renginiuose, kuriuose didelis dėmesys skirtas kūrybiškumui, pilietiškumo ugdymui bei gimtojo žodžio puoselėjimui.

Dėkoju Salako mokyklos mokiniams ir mokytojai Redai Putrimaitei, Salako vaikų dienos centro „Smiltutė“ socialiniai darbuotojai Kristinai Goberytei ir vaikams už dalyvavimą lietuvių kalbos dienos renginiuose ir pagalbą juos organizuojant.

Danutė Koroliova,

Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė