Salako bibliotekoje paminėta knygnešio diena

Kovo 16 dieną Salako bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus mokiniai su auklėtojomis. Vaikai domėjosi šimto metų senumo knygelių paroda, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo  kur buvo spausdinamos lietuviškos knygelės spaudos draudimo metais, kokiu būdu jos pasiekdavo Lietuvą, kur buvo slepiamos ir kaip platinamos Lietuvoje. Mažieji skaitytojai suprato, jog tokio gražaus žodžio kaip knygnešys, neturi jokia kita tauta.

Antroje renginio dalyje bibliotekininkė vaikus pakvietė ir pamokė kaip patiems pasigaminti knygelę. Kol mažieji žaidė bibliotekos žaislotekoje, kūrėjai dėliojo lapus, spalvino knygos viršelį, numeravo. Netrukus vaikų akutės džiaugėsi savo darbo knygelėmis. Išsirinkę knygelių skaitymui ir džiaugdamiesi sukurtomis, svečiai išskubėjo į savo mokyklą.

Tai prasminga pamoka, apie knygos kelią, drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugojimo ir išsaugojimo.

Danutė Koroliova,

Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė